Totalizator wciąż jest w grze o start-upy

Totalizator

Od deklaracji minął ponad rok, jednak hazardowy monopolista i PFR zapewniają, że plan stworzenia wspólnego funduszu VC nie umarł śmiercią naturalną.

W najbliższych tygodniach może dojść do podpisania umowy między Totalizatorem Sportowym (TS) a Polskim Funduszem Rozwoju (PFR), powołującej nowy korporacyjny fundusz venture capital (corporate venture capital CVC). Spółka skarbu państwa z sektora gier hazardowych twierdzi, że negocjacje są „w ostatniej fazie”.

Przypomnijmy: zamiar uruchomienia podmiotu inwestującego w start-upy TS zadeklarował ponad rok temu, w sierpniu 2019 r., przy okazji ogłoszenia naboru członków do zespołu zarządzającego przyszłym funduszem.

Pod koniec 2019 r. w PFR Ventures został złożony wniosek [o finansowanie dla funduszu red.], a następnie rozpoczął się proces due diligence zespołu, po czym strony przystąpiły do negocjacji umowy. TS podtrzymuje, że jest zainteresowany wspieraniem start-upów i przedsiębiorców, w szczególności z branż gier, fintech i innych wysoko innowacyjnych sektorów. Wiążemy duże nadzieje z funduszem jest on jedną z naszych inicjatyw strategicznych zapewnia Aida Bella, rzecznik prasowy TS.

0 tym, że proces tworzenia wspólnie z TS funduszu CYC wciąż jest otwarty, mówi także PFR.

Na razie nie możemy ujawnić szczegółów, ale myślę, że wkrótce podamy „szczęśliwe liczby” dotyczące naszej współpracy mówi Małgorzata Walczak, dyrektor inwestycyjna w PFR Ventures, za pośrednictwem którego PFR realizuje programy tworzenia i finansowania funduszy VC w Polsce.

W ubiegłym roku spółka hazardowa zapowiedziała, że do zakładanego funduszu jest gotowa włożyć 49 proc. kapitału, część dołoży PFR, a w finansowaniu partycypować będzie również wyłoniony w konkursie operator. Nie ujawniono kwoty, która ma zostać przeznaczona na inwestycje w start-upy.

Całość czytaj na: pb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *