Totolotek znów ma koncesje

Minister Finansów udzielił największemu polskiemu bukmacherowi zezwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych, dowiedziała się PAP. Potwierdzając tę informację MF wyjaśniło we wtorek, że „spółka ma podjąć działalność w ciągu 12 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia”.


„Minister Finansów udzielił spółce Totolotek zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zgodnie z zezwoleniem spółka ma podjąć działalność w ciągu 12 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia” – poinformował resort finansów w odpowiedzi na pytanie PAP.

Totolotek we wrześniu zaprzestał urządzania zakładów wzajemnych, co jest podstawą działalności spółki. To skutek decyzji ministra finansów Jacka Rostowskiego, który w marcu odebrał największemu w Polsce bukmacherowi wszystkie zezwolenia na zakłady wzajemne, co według ministerstwa było podyktowane „rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności”.

„Pragniemy poinformować, że Totolotek S.A. zmuszony jest zawiesić sprzedaż zakładów wzajemnych w swoich punktach sprzedaży z powodu decyzji Ministra Finansów, związanej z technicznym elementem naszego programu lojalnościowego (+E-promocja+)” – napisano we wrześniu w komunikacie na stronie internetowej spółki.

Totolotek odwołał się od marcowej decyzji szefa MF i do września prowadził zakłady wzajemne. Członek zarządu spółki Łukasz Seweryniak powiedział w sierpniu PAP, że „punkty Totolotek S.A. nadal pozostaną otwarte”.

Zgodnie z ustawą hazardową, to podlegające ministrowi finansów służby celne powinny reagować na przypadki prowadzenia hazardu bez koncesji.

Rzeczniczka MF Sylwia Stelmachowska w rozmowie z PAP w sierpniu podkreśliła, że urzędy celne otrzymały natychmiast informacje o odebraniu zezwolenia Totolotkowi i wiedzą, że nie może tych zakładów organizować.

Stelmachowska, odnosząc się do faktu, że Totolotek wciąż organizuje zakłady, powiedziała: „prowadzi je bez zezwolenia, prowadzi je niezgodnie z prawem. Dlatego my wchodzimy z kontrolą”.

„W 260 punktach podjęto czynności służbowe. Wszczęto 16 postępowań karno-skarbowych oraz jedno postępowanie administracyjne” – podsumowała wtedy działania służb celnych. Zgodnie z informacją na stronie internetowej, spółka ma blisko 450 punktów w całym kraju.

Totolotek S.A. jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzi w oparciu o ustawę o grach hazardowych na podstawie koncesji i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów.

Większościowym udziałowcem Totolotka jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej.

(PAP)

O Autorze

5 odpowiedzi do “Totolotek znów ma koncesje

  1. mam pytanie do Pana BB
    nie wiecie czy wypłacili firmie APLAUZ odszkodowanie za automat ktore wygrali w sądzie w Bielsku??
    Pozdrawiam

  2. A ja sie pytam dlaczego jeśli Totolotek łamał prawo i przyjmował zakłady nielegalnie, organy Państwa CBŚ ABW CBA nie zamknęło serwerów spółki tylko wysłało celników na kontrole po punktach, widocznie nie mieli podstaw prawnych do takich czynności tylko zastraszali ludzi, że jak będą grac to grozi im kara.

  3. Dziwna historia na stronie totolotka nie ma na ten temat jeszcze informacji moze jeszcze nie wiedza, ciekawa jest jeszcze to ze w przeciągu 12 miesięcy mają zaczać, czyli mogą zaczac od jutra czy za rok czy jak im sie zachce? czy stare koncesje maja ważne czy muszą o nowe wystąpić? tylko u nas to możliwe ze najpierw coś zabierają później oddają, dobrze zeby MF wypowiedziało się na jakiej podstawie wydali nowe zezwolenie, podmiotowi łamiącemu przepisy o ile je łamał,

  4. Skoro cofnięcie zezwolenia podyktowane było „rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności”, w wyniku czego spółka „prowadzi je bez zezwolenia, prowadzi je niezgodnie z prawem”, co sprawiło, że „wszczęto 16 postępowań karno-skarbowych oraz jedno postępowanie administracyjne”, to ja się pytam: KTO TAKIM PASKUDOM WYDAŁ NOWE ZEZWOLENIE?!
    Czyli czy owe rażące naruszenie, bezprawie i postępowania karne to nieuzasadnione banialuki głoszone przez Ministerstwo, czy też wszystko to prawda, więc decyzję hazardową wydano Spółce mimo, że przez wiele miesięcy łamało ona prawo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.