Trendy podatkowe w branży hazardowej

Okiem eksperta
Bartosz 28/01/2021

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2021

Hazard to niezwykle popularna rozrywka wśród ludzi z całego świata. Niektóre kraje przyjęły bardziej liberalne poglądy na hazard, podczas gdy inne nałożyły restrykcyjne ograniczenia na świadczenie usług hazardowych. Z biegiem czasu wydaje się, że wiele krajów sprzeciwiających się regulacji branży zaczęło zmieniać swoje stanowisko w tej sprawie głównie ze względu na korzyści finansowe, jakie mogły osiągnąć.

Branża hazardowa jest często określana jako dojna krowa. W rzeczywistości zdrowy i dobrze regulowany rynek gier hazardowych jest niezbędny zarówno dla rządów, jak i dla graczy. Z jednej strony rządy mają sprawiedliwy udział w dochodach, z drugiej strony chronione są interesy graczy.

Zdając sobie sprawę z rosnącego potencjału branży, wiele krajów wprowadziło podwyżki podatków od gier hazardowych, próbując zlikwidować luki budżetowe. Nie trzeba dodawać, że takie plany nie były mile widziane przez operatorów kasyn. Eksperci branżowi ostrzegają, że wprowadzenie wysokich podatków może wywołać exodus licencjonowanych operatorów i stymulować nielegalną działalność hazardową.

Przegląd różnych systemów podatkowych

Każda jurysdykcja regulująca branżę gier hazardowych przyjęła specjalny system podatkowy. Na podstawie informacji opublikowanych na casinoguardian.co.uk, możemy przedstawić 4 główne typy systemów podatkowych, jak opisano w poniższych wierszach:

● System podatkowy oparty na GGR – ten system podatkowy uwzględnia tylko zyski netto danego kasyna. Wydatki są odliczane od całkowitego dochodu kasyna.

● System podatkowy oparty na obrotach – system podatku obrotowego jest korzystniejszy dla jurysdykcji niż system podatkowy oparty na GGR, ponieważ podatek jest nakładany na całkowity obrót kasyna. Oznacza to, że wydatki, takie jak wygrane wypłacone graczom, nie są odejmowane od kalkulacji.

● System podatku w punkcie konsumpcji – wymaga od operatorów płacenia podatków od swoich GGR w jurysdykcjach, w których świadczą usługi hazardowe. Oznacza to, że jeśli dany operator celuje w 3 rynki, musi płacić podatki rządom 3 jurysdykcji.

● System podatku Point of Supply – kasyna działające w ramach tego systemu podatkowego płacą podatki od swoich GGR tylko do jurysdykcji, która wydała ich licencję. Ten rodzaj systemu podatkowego jest uważane za mniej uczciwe. Stąd wiele organów zdecydowało się na wprowadzenie systemu podatku konsumpcyjnego.

Całość czytaj na: pl.eureporter.co

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL