Trzy kubki ciągle w modzie

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zatrzymali cztery osoby, które na podpoznańskiej giełdzie samochodowej naciągały klientów na grę w kubki. Oszuści wpadli w ręce policjantów w momencie, gdy próbowali ograć kolejną ofiarę.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni do policjantów z Tarnowa Podgórnego docierały sygnały o organizowanych na terenie giełdy samochodowej grach hazardowych w tzw. kubki. Na komisariat zgłaszały się osoby, które dały się wciągnąć grę i przegrały duże sumy. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że od pewnego czasu kilkuosobowa grupa, poprzez fikcyjne wygrane kusiła potencjalne ofiary. Tak zachęcone osoby wykłady często duże sumy pieniędzy, które później przegrywały – relacjonuje Ewa Ochocka z wielkopolskiej policji.

Wczoraj policjanci z Tarnowa Podgórnego zorganizowali akcję na giełdzie samochodowej. Zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, wszyscy pochodzą z woj. dolnośląskiego. Okazało się, że od dłuższego czasu organizowali oni nielegalny hazard w różnych miejscowościach w całej Polsce. Przy okazji w samochodzie jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli 15 kg nielegalnego tytoniu.

poznan.gazeta.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.