Turniej pokerowy dla WOŚP – wywiad z pomysłodawcą Arturem Górczyńskim

Poker Wywiady
Wiktor Czerwiński 28/01/2023

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2023

Już 29 stycznia o godzinie 18, w warszawskiej Montowni Rozrywki rozegrana zostanie kolejna edycja turnieju pokera z cyklu #EPTPolska „Pokerzyści dla WOŚP”. Rozmawiamy z Arturem Górczyńskim, pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju.

Czy możesz przypomnieć krótko skąd pomysł na turnieje charytatywne?

– Pomysł pojawił się w 2014r. Pierwszy turniej zorganizowaliśmy w 2015r. i miał na celu pokazanie, że poker nie jest czymś negatywnym, że pokerzyści to normalni ludzie, a nie półświatek, kłęby papierosowego dymu i karty w rękawie. Chcieliśmy pokazać rządzącym, że błędem było umieszczenie pokera w jednym worku razem z ruletką czy automatami do gry, a jednocześnie mogliśmy pomóc osobom potrzebującym.

Skąd pomysł na nazwanie turnieju #EPTPolska w nawiązaniu do dużych tourów pokerowych z serii #EPTEurope?

– Nie było takiego pomysłu. Turniej został tak nazwany przez dziennikarzy po pierwszej edycji, na której gościliśmy najlepszych polskich pokerzystów. Byli też sportowcy, znani dziennikarze czy politycy. W sumie w każdej edycji mieliśmy wyśmienitych gości przy stołach, mam nadzieję, że tak samo będzie w najbliższą niedzielę.

Można przeczytać, że turniej jest oficjalnym eventem 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, powiedz jak to wygląda organizacyjnie?

– Tak to prawda. Pierwsze cztery turnieje graliśmy dla indywidualnych beneficjentów. Były to chore dzieci, wsparcie dla Domu Seniora a także np. Fundacji opiekującej się bezdomnymi zwierzętami. Potem podjąłem decyzję, że będziemy grać dla WOŚP i będzie to już 6 wspólny finał z puszką dla Orkiestry, a ja jestem oficjalnie zarejestrowany w sztabie WOŚP.

Jakie nagrody czekają na najlepszych graczy?

– Turniej jest rozgrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.  Organizatorem, bez którego turniej nie mógłby się odbyć już kolejny raz jest warszawski Legalny Poker, za co jestem bardzo wdzięczny chłopakom. Event organizowany jest w ramach rozgrywek, pula nagród w żaden sposób nie zostanie okrojona. Dodatkowymi nagrodami będą pamiątkowe statuetki #EPTPolska „Pokerzyści dla WOŚP”, ufundowane przez ForBet, który współpracuje z nami od wielu lat, oraz książki
o tematyce pokerowej od Wydawnictwa „PLAYER”, które również jest z nami od kilku edycji.

W mediach społecznościowych można przeczytać, że to może być ostatni turniej, dlaczego?

– O nie! Turnieje pokerowe na rzecz WOŚP zapewne będą organizowane. Tak samo jak licytacje ogłaszane przez polskich pokerzystów i media pokerowe. W związku z pewnymi trudnościami organizacyjnymi jakie powstały w tym roku, zwyczajnie zacząłem się zastanawiać czy mam jeszcze siłę na to wszystko. Być może faktycznie będzie to jubileuszowy dziesiąty i ostatni turniej z cyklu #EPTPolska. Decyzja pewnie będzie też zależna od frekwencji i tego, co wydarzy się w niedzielę.

Jak chciałbyś zachęcić te osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji o udziału w niedzielnym turnieju?

– Po pierwsze turniej ma już swoją historię, swoją rangę. Po drugie organizacja eventu przez Legalnego Pokera Warszawa zapewnia świetną atmosferę i profesjonalne podejście. I co najważniejsze wysokość zebranej kwoty zależała będzie od ilości uczestników! Dlatego warto przyjechać dobrze się bawić, pograć w pokera w luźnej i bezpiecznej atmosferze. Turniej jest dla każdego. Jeśli ktoś jeszcze nie uczestniczył w rozgrywkach na żywo i chciałby poznać klimat takiej gry lub zwyczajnie poznać zasady gry w pokera, to nie ma lepszego miejsca niż nasz event -„Pokerzyści dla WOŚP”. I oczywiście może to być ostatnia szansa na zdobycie pamiątkowej statuetki
z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Serdecznie zapraszamy, siema!

 

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL