Uderzenie w nielegalny hazard w Ropczycach

Zabezpieczonych zostało 6 automatów do nielegalnych gier i gotówka. W ubiegłym roku zaś na terenie regionu zatrzymano blisko 400 takich urządzeń. Wszczętych zostało blisko 160 postępowań karnych i ponad 480 administracyjnych.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu podczas kontroli jednego z lokali w Ropczycach znaleźli 6 nielegalnych automatów do gier. Oprócz nich, zabezpieczona została także gotówka w wysokości około tysiąca złotych.

Za urządzanie i prowadzenie nielegalnego hazardu osobom za nie odpowiedzialnym grozi kara grzywny o wartości do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie. Ponadto, właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali w minionym roku blisko 400 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Wszczęto 157 postępowań karnych i 482 postępowań administracyjnych. Nałożone kary pieniężne wyniosły ponad 14 mln złotych- wylicza Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *