UFA świętuje Euro 2022 kobiet e-sportowym eventem

UEFA, organ zarządzający piłką nożną w Europie, ogłasza specjalne wydarzenie e-sportowe w metawersie, którego celem jest zainspirowanie większej liczby dziewcząt i chłopców do gry w piłkę nożną przed UEFA Women’s Euro 2022.

W edycji UEFA Metaverse Gaming League (MGL) w piątek 24 czerwca dziesiątki graczy będą rywalizować ze sobą w meczu Road to UEFA Women’s EURO Roblox. MGL to pierwsza liga e-sportowa na żywo w Metaverse, transmitowana na żywo na Twitchu i YouTube co tydzień. Koncentrując się na zabawnych, konkurencyjnych grach, nagradza umiejętności, talent i pracę zespołową, a nie podejście, w którym zwycięzca bierze wszystko.

Podczas wydarzenia, które ma obejmować popularne YouTuber Ruby Games, gracze założą stroje swoich ulubionych rywalizujących drużyn i ścigają się z czasem, aby wygrać część z ogromnej puli nagród w wysokości 500 000 Robuxów o wartości 5000 $. Muszą strzelić jak najwięcej goli i zebrać jak najwięcej złotych biletów na turniej, zanim podejmą się ostatniego wyzwania na zupełnie nowym torze przeszkód „Stadion”.

Wydarzenie e-sportowe i gra Roblox są częścią przełomowej kampanii UEFA, która ma na celu bezpośrednie i autentyczne przemawianie do młodych dziewcząt i chłopców na platformach, które codziennie konsumują. Roblox ma ponad 50 milionów aktywnych użytkowników dziennie – z czego ponad 50% to dzieci poniżej 12 roku życia, a co najmniej 44% to kobiety. Uzupełnieniem gry jest wyzwanie umiejętności i seria filmów edukacyjnych na YouTube, które zostaną również udostępnione szkołom w całej Europie w ramach programu UEFA Football in Schools.

Patrick Mead, CTO w Metaverse Gaming League, dodał:

„W swojej kampanii mającej na celu zainspirowanie dziecięcej miłości do piłki nożnej przed Euro kobiet w przyszłym miesiącu, UEFA spotyka dzieci w metawersie, gdzie spędzają dużo czasu na spotkaniach towarzyskich, uczeniu się i graniu. Ich wspaniała gra Roblox to genialny amfiteatr na przyjazne zawody MGL i jesteśmy podekscytowani, że możemy zorganizować wspaniały, włączający pokaz e-sportowy, zanim turniej zacznie się na dobre.”

Wydarzenie UEFA Metaverse Gaming League odbędzie się o godzinie 18:00 czasu BST w piątek 24 czerwca 2022 r. Aby zagrać podczas wydarzenia na żywo, gracze powinni zarejestrować się w MGL za darmo.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.