Ostatnia aktualizacja: 1 września 2024
Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii ogłosiła plany wprowadzenia nowego systemu licencjonowania. Obecny system daje każdemu operatorowi gier hazardowych dedykowanego opiekuna konta.
Jednak ze względu na zwiększone zapotrzebowanie Komisja ds. Hazardu odejdzie od tej metody działania, tworząc cztery podgrupy, z których każda zajmuje się przetwarzaniem różnych etapów i form licencjonowania.
Cztery podgrupy i ich obowiązki są następujące:
- Nowa Grupa Licencji Operacyjnych będzie przetwarzać nowe wnioski o licencje operatora;
- Grupa ds. Zmian Kontroli Korporacyjnej będzie rozpatrywać wnioski dotyczące zmian własnościowych i kontrolnych dla obecnych operatorów;
- Grupa Licencji Operacyjnych Vary będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wniosków dotyczących zmian w istniejących licencjach;
- Personal License Group będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wszystkich wniosków dotyczących licencji osobistych.
Chociaż szerszy proces składania wniosków ma się zmienić, Komisja potwierdziła, że początkowy proces składania wniosków pozostanie taki sam. Zgłoszenia przesyłane pocztą nie będą już jednak przyjmowane.
W oświadczeniu Komisja przedstawiła przyczyny tej zmiany w działaniu licencji:
„Zmieniamy nasze praktyki pracy, aby jak najlepiej wykorzystać nasze zasoby. Pracując w ten sposób, mamy nadzieję, że będziemy mogli szybciej przetwarzać wnioski. Mamy również nadzieję, że będziemy w stanie skuteczniej i skuteczniej rozwiązywać zapytania”.
To ogłoszenie pojawia się po tym, jak Komisja wydała nowe wytyczne dotyczące ochrony klientów dla operatorów w czerwcu 2022 r. Nowe przepisy dotyczące zagrożonych klientów zostały ogłoszone w kwietniu i mają wejść w życie 12 września 2022 r.
"Mieli zarobic "na lewo" 120 tys na 22 osoby przez niemal rok. Prokurator prowadzacy sledztwo zgarnia tyle w pol roku. Dobra robota."
"wcale bym się bym nie zdziwił jak Państwo nie miałoby interesu wprowadzić podatku GRR bo ma w tym interes i zagraniczni bukmacherzy płacą naszym politykom wielkie pieniądze za to by obecny system podatkowy w Polsce trwał, to są oczywiście tylko przypuszczenia, prawdy nie znamy"
"czyli zysk mniejszy niż zapłącone podatki? Kraj naprawdę chory"
"Te salony TS to porażka. Pomieszczenia z dykty 3x2 metry, 4 maszyny, śmiech na sali. Nikt tam nie chodzi. Byłem dwa razy chyba 3 lata temu. Ktoś powinien za tę parodie odpowiedzieć."
"Rozliczyć ich za zakup automatów w Niemczech (Mercury , etc. ) Pośrednik wziął w łapę 8.000.000 PLN , cena zakupu 50% wyższa niż rynkowa w Niemczech . To jest przekręt !!!! Ile wyniosły koszty produkcji własnego programu i automatu ? Czy ktoś to policzył ? Tu , znowu przekręt 100 - lecia !!!!!!!!!! Za wszystko płacili 50% więcej niż cena rynkowa . Pytanie , kto brał różnicę ??????????????"