UK Gambling Commission wprowadza zmiany licencyjne

Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii ogłosiła plany wprowadzenia nowego systemu licencjonowania. Obecny system daje każdemu operatorowi gier hazardowych dedykowanego opiekuna konta.

Jednak ze względu na zwiększone zapotrzebowanie Komisja ds. Hazardu odejdzie od tej metody działania, tworząc cztery podgrupy, z których każda zajmuje się przetwarzaniem różnych etapów i form licencjonowania.

Cztery podgrupy i ich obowiązki są następujące:

  • Nowa Grupa Licencji Operacyjnych będzie przetwarzać nowe wnioski o licencje operatora;
  • Grupa ds. Zmian Kontroli Korporacyjnej będzie rozpatrywać wnioski dotyczące zmian własnościowych i kontrolnych dla obecnych operatorów;
  • Grupa Licencji Operacyjnych Vary będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wniosków dotyczących zmian w istniejących licencjach;
  • Personal License Group będzie odpowiedzialna za przetwarzanie wszystkich wniosków dotyczących licencji osobistych.

Chociaż szerszy proces składania wniosków ma się zmienić, Komisja potwierdziła, że ​​początkowy proces składania wniosków pozostanie taki sam. Zgłoszenia przesyłane pocztą nie będą już jednak przyjmowane.

W oświadczeniu Komisja przedstawiła przyczyny tej zmiany w działaniu licencji:

„Zmieniamy nasze praktyki pracy, aby jak najlepiej wykorzystać nasze zasoby. Pracując w ten sposób, mamy nadzieję, że będziemy mogli szybciej przetwarzać wnioski. Mamy również nadzieję, że będziemy w stanie skuteczniej i skuteczniej rozwiązywać zapytania”.

To ogłoszenie pojawia się po tym, jak Komisja wydała nowe wytyczne dotyczące ochrony klientów dla operatorów w czerwcu 2022 r. Nowe przepisy dotyczące zagrożonych klientów zostały ogłoszone w kwietniu i mają wejść w życie 12 września 2022 r.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.