UK National Lottery notuje nowy rekord wygranych kuponów w 2016

UK National Lottery

Camelot, operator UK National Lottery  niedawno ogłosił, że wydał w tym roku rekordową liczbę wygranych kuponów opiewających w sumie na £ 862mln. W 2016 roku 347 graczy otrzymało czeki na £1 mln lub więcej, w porównaniu do 341kuponów z 2015 roku.

Dobry wynik

W październiku 2015 liczba kulek w losowaniu wzrosła  z 49 do 59, a tym samym szansa na wygraną zmniejszyła się z 1 na 14 milionów do 1 na 45 milionów. Tegoroczny wzrost zwycięskich biletów jest zatem zaskakującym wynikiem dla operatora loterii.

Andy Carter, starszy doradca ds. zwycięzców, komentuje: „To było rekordowe 12 miesięcy. Więcej milionerów niż kiedykolwiek wcześniej świętuje z okazji gigantycznego czeku. Loteria Narodowa zmienia życie, a nie tylko zwycięzców, ale także projektów, które otrzymują wsparcie.”

Więcej kłopotów

Pomimo tak dobrego wyniku, nie był to szczęśliwy rok dla brytyjskiego operatora. Niedawno pisaliśmy o wysokiej karze, jaką nałożył na niego brytyjski  GC, a jakby tego było mało, Camelot ogłosił na początku tego miesiąca, że jego platforma internetowa była zagrożona. Jak podaje, zhakowane mogło zostać aż 26,500 kont klientów. Operator wydał ostrzeżenie dla klientów, że atakujący mógł zdobyć dane osobowe zapisane na ich rachunkach. Zalecił także aby wszyscy klienci natychmiast zmienili swoje hasło do konta. Dochodzenie, które rozpoczęło się 1 grudnia jest nadal w toku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.