Ukazał się raport Polskiej Izby Gospodarczej Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej

Najczęściej czytane
Iwo 26/02/2020

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2020

Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej opublikowała Studium zawierające potencjalne rozwiązania, których wdrożenie do polskiego systemu prawnego mogłoby stymulować zdrowy i konkurencyjny rynek zakładów wzajemnych, ale także zmaksymalizować korzyści dla Skarbu Państwa.

W Studium dokonano wnikliwej analizy prawnej, ekonomicznej i społecznej dotychczasowego stanu oraz zawarto propozycje optymalizacji systemu prawnego. Nadzór merytoryczny nad opracowaniem Studium sprawował uznany autorytet wśród ekspertów podatkowych prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.

Studium składa się z czterech części.

W pierwszej – prawnej – zaprezentowano rys historyczny obowiązujących w Polsce rozwiązań prawnych i szczegółowo opisano rozwiązania składające się na system ścisłego nadzoru Państwa nad sektorem.

W części drugiej wskazano na potencjalne instrumenty prawne mogące pozytywnie oddziaływać na rynek bukmacherski oraz powiększyć wpływy budżetowe i przeciwdziałać szarej strefie.

Część trzecia to precyzyjna analiza finansowa zaproponowanych rozwiązań.

W części czwartej dokonano z kolei analizy społecznej proponowanych regulacji. Opisuje ona akceptację branży zakładów wzajemnych przez Polaków, opinie na temat hazardu i zakładów bukmacherskich oraz oczekiwania aktywnych uczestników tego sektora gier.

Studium potwierdza ważną i niezastąpioną rolę Państwa w kontroli działalności gospodarczej w sektorze gier hazardowych i zakładów wzajemnych oraz obrazuje ryzyka społeczne związane z tego rodzaju aktywnością rozrywkową. Dokument wskazuje na możliwe nowe rozwiązania ustawowe, korzystne z punktu widzenia funkcjonowania państwa i pokazuje możliwości zwiększenia dochodów budżetowych poprzez nowe dla polskiego systemu prawnego sposoby opodatkowania usług na rynku zakładów wzajemnych, powołując się na sprawdzone i dobrze funkcjonujące systemy innych krajów Unii Europejskiej.

Całość Studium dostępne jest TUTAJ

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL