UKGC nakłada grzywnę na Skill On NET

Odpowiedzialna gra Ze świata
Katarzyna Meryk 23/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2024

Brytyjska Komisja ds. Hazardu nałożyła na Skill On Net Limited grzywnę w wysokości 305 150 funtów. Dochodzenie odkryło uchybienia w  zakresie odpowiedzialności społecznej i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Skill On Net prowadzi 50 stron internetowych, w tym gentingcasino.com, playtoro.com, slingo.com i playojo.com. W okresie od stycznia 2021 r. do grudnia 2022 r. Skill on Net wielokrotnie naruszał warunki licencji. Naruszenia te obejmowały niewystarczające polityki, procedury i kontrole AML oraz niedociągnięcia we wdrażaniu najlepszych praktyk w zakresie procedur.

Odpowiedzialność społeczna – uchybienia

Brytyjska Komisja ds. Hazardu wykryła m.in. brak identyfikacji klientów, którzy mogą wykazywać oznaki problematycznego hazardu po dużych wygranych, jeden z klientów mógł wpłacić i stracić do 3000 funtów miesięcznie (co było kwotą wyższą niż jego zadeklarowana pensja), zezwolenie jednemu klientowi na siedmiogodzinną sesję w nocy (podczas gdy telefon był w trybie autoodtwarzania), brak skutecznej interakcji z niektórymi klientami poprzez poleganie na automatycznych wyskakujących okienkach oraz minimalne interakcje z klientami wykazującymi oznaki hazardu problemowego.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – uchybienia

Na stronach internetowych Skill On Net wykryto m.in. następujące uchybienia: nieuwzględnienie wynagrodzenia lub majątku klienta w celu zidentyfikowania nieproporcjonalnych wydatków,  brak profilowania klientów w oparciu o ocenę ryzyka, niedostarczenie rocznego raportu obejmującego działanie i skuteczność systemów i kontroli operatora w celu zwalczania prania pieniędzy.

Brytyjska Komisja ds. Hazardu stwierdziła, że grzywna zostanie przeznaczona na cele związane z odpowiedzialnym społecznie hazardem. Skill On Net musi również zapłacić 9 079 funtów kosztów dochodzenia. Firma przejdzie niezależny audyt zewnętrzny w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL