Ukradli 1000 zdrapek

Gry
Marek 07/11/2012

Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2012

Sopoccy złodzieje na fali wielkiej kumulacji chcieli dopomóc swojemu szczęściu i obrabowali punkt Lotto. Ich łupem padło 1000 zdrapek, które kilka dni później postanowili zrealizować.

– W piątek właściciel jednego z sopockich punktów totalizatora poinformował o włamaniu, do którego miało dojść w dniach wolnych od pracy związanych z obchodami dnia wszystkich świętych – poinformowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Z punktu zniknęła kasetka z pieniędzmi, monitor LCD oraz 1000 loteryjnych zdrapek.

Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ok. 3500 zł.

Rabusie nie czekali długo – już w poniedziałek w jednym ze sklepów pojawił się młody mężczyzna, który próbował zrealizować wygrane na podstawie kilku unieważnionych zdrapek.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia. W jego mieszkaniu znaleźli też część zdrapek i zatrzymali trzech mieszkańców Sopotu w wieku od 16 do 20 lat, którzy okazali się sprawcami włamania.

– Jeden z włamywaczy był poszukiwany listem gończym – poinformowali policjanci z KWP. – Mężczyzna, który próbował zrealizować kradzione zdrapki usłyszał zarzuty paserstwa, ponieważ pomógł on w sprzedaży rzeczy pochodzących z przestępstwa.

Policja przekazała sprawę do sądu, który zadecyduje o tym, czy dwaj sprawcy zostaną tymczasowo aresztowani. Decyzję w sprawie trzeciego z nich – 16-latka – podejmie sąd rodzinny.

Za kradzież z włamaniem grozi kara więzienia do lat 10.

TVN24 Pomorze

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL