Ukraina blokuje 59 witryn hazardowych

hazard internetowy

Więcej witryn zostało dodanych do czarnej listy w następstwie petycji ukraińskiej służby bezpieczeństwa.

SBU nie podało do publicznej wiadomości nazw witryn, które mają zostać zablokowane, ale podało, że lista zawiera 20 najpopularniejszych stron hazardowych używanych przez ukraińskich graczy.

Hazard online jest nielegalny na Ukrainie, chociaż minister finansów Daniło Hetmancew powiedział w zeszłym tygodniu, że komisja parlamentarna przyspieszy ustawę, która ma stworzyć legalny, regulowany rynek do końca tego roku.

Projekt 2285D w sprawie proponowanej ustawy hazardowej został zatwierdzony w pierwszym czytaniu w styczniu 260 głosami za na 450 głosów, ale następnie został poddany dużej liczbie poprawek i od tego czasu jest opóźniony z powodu zaległości w czytaniu aktów prawnych spowodowanych przez pandemię Covid- 19.

SBU powiedziało, że ponieważ hazard online pozostaje nielegalny, „podejmie wszelkie niezbędne środki, aby postawić przed sądem tych, którzy naruszają prawo”.

Ponad 30 witryn, w tym PartyPoker, Pinnacle i CloudBet, już zostało na Ukrainie zablokowanych po wydaniu orzeczenia sądowego w lutym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *