Ukraina chce zostać drugim Monako

hazard

Pod obrady Rady Najwyższej Ukrainy trafiła ustawa w sprawie legalizacji na Ukrainie gier hazardowych. Z taką inicjatywą wystąpił Gabinet Ministrów – poinformowała służba prasowa rządu.

Wcześniej ukraińska minister finansów Oksana Markarowa oświadczyła, że legalizacja gier hazardowych na Ukrainie przyniesie budżetowi państwa dodatkowe ponad 400 mln dolarów rocznie. “W Radzie Najwyższej zarejestrowano opracowany przez rząd projekt ustawy o państwowej regulacji działalności w zakresie organizacji i prowadzenia gier hazardowych” – podano w komunikacie.

Rząd twierdzi, że hazard będzie uprawiany jedynie w hotelach, automaty do gry pojawią się w trzy- i pięciogwiazdkowych placówkach, a kasyna tylko w pięciogwiazdkowych. Urządzenia do gier będą musiały przejść certyfikację w zgodzie z międzynarodowymi standardami.

Rząd proponuje też wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji graczy podczas przyjmowania zakładów i wypłacania wygranych, rejestrowania wygranych w internetowym systemie monitorowania, którym zarządza służba podatkowa. Ponadto projekt ustawy zwiększa odpowiedzialność karną i finansową w zakresie gier hazardowych dla osób nieposiadających licencji.

Całość czytaj na: gazetajutro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *