[TV]Ukraina walczy z nielegalnym hazardem. PIN-UP i VBET na celowniku władz!

Filmy Polecane
Wiktor Czerwiński 18/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2024

Jak poinformowała Prokuratura Generalna Ukrainy od początku 2024 roku, do połowy maja, na Ukrainie zablokowano co najmniej 600 nielegalnych witryn hazardowych online. Prokuratorzy opowiedzieli  w teletonie „Edyny Novyny” o zaostrzeniu walki z nielegalnym biznesem hazardowym. Ponadto Sąd w Kijowie zadecydował o zajęciu konto bankowych dwóch popularnych kasyn internetowych.

Negatywny wpływ hazardu, zwłaszcza na ukraińskich żołnierzy, stał się ostatnio tematem publicznej dyskusji na Ukrainie, po tym jak w marcu na stół prezydenta trafiła petycja żądająca wprowadzenia ograniczeń w hazardzie internetowym.

Prokuratorzy opowiedzieli teletonowi „Edyny Nowy” o zaostrzeniu walki z nielegalnym biznesem hazardowym.

Data publikacji: 2 maj 2024, Program: Edyny Novyny, Długość: 3 minuty 40 sekund, Język: Ukraiński. Dostępne napisy -automatyczne tłumaczenie na wszystkie języki.

Dekret Prezydenta z 20 kwietnia br. zatwierdził decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego, wydał polecenie wzmożenia walki i zastosowania określonych mechanizmów mających na celu lepsze monitorowanie tego rodzaju działań” – wyjaśnił Oleksandr Jegorow, szef wydziału nadzoru egzekwowania prawa przez organy BEB Prokuratury Generalnej.

Według Prokuratury Generalnej od początku roku zablokowanych zostało już 600 stron zawierających zasoby zawierające nielegalne kasyna internetowe. Maksymalna kara to grzywna w wysokości 850 000 hrywien z pozbawieniem prawa do zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności.

Walka z nielegalnym hazardem na Ukrainie

W oświadczeniu z 17 maja Prokuratura Generalna poinformowała, że funkcjonariusze organów ścigania prowadzili do połowy maja dochodzenia w sprawie ponad 450 przestępstw związanych z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych (art. 203-2 Kodeksu karnego Ukrainy) .

„Wśród przestępstw ujawnionych niedawno przez funkcjonariuszy organów ścigania znajduje się podziemna hala w elitarnym kompleksie mieszkaniowym w Kijowie, gdzie przejęto ponad 50 automatów do gry, oraz sieć podziemnych klubów pokerowych w Kijowie, Odessie i Charkowie”  czytamy w oświadczeniu.

Łącznie przeprowadzono 500 przeszukań i zabezpieczono 7 tys. sztuk sprzętu.

Ale najbardziej głośną sprawą jest organizacja nielegalnego biznesu hazardowego przez założycieli i urzędników jednego z banków.

Wykorzystali logo znanych marek i witryn lustrzanych. Bank pozyskał od graczy środki w wysokości około 5 miliardów hrywien, które później zostały zalegalizowane. Schemat przestępczy został zdemaskowany przez funkcjonariuszy organów ścigania, instytucja finansowa zaprzestała działalności – komentuje prokurator Prokuratury Generalnej Artem Boyarenko.

Prokurator zauważył, że nielegalne kasyna internetowe to problem nie tylko dla budżetu, do którego nie wpływają podatki, ale także samych graczy. Przecież nie są w żaden sposób odporni na oszustwa w nielegalnych placówkach hazardowych.

PIN UP I VBET na celowniku

Ponadto Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie nakazał zajęcie środków pieniężnych o wartości ponad 2,7 miliarda UAH (270 mln PLN/ 63 mln EUR) znajdujących się na rachunkach bankowych przedsiębiorstw prowadzących działalność kasyn online PIN-UP i VBET.

Działania zostały podjęte w ramach dochodzenia w sprawie karnej dotyczącej faktu finansowania działań mających na celu brutalną zmianę lub obalenie porządku konstytucyjnego albo przejęcie władzy państwowej, zmianę granic terytorium lub granicy państwowej Ukrainie przez przedsiębiorstwa, które zapewniają działalność wspomnianych kasyn online.

Przypomnijmy, iż w zeszłym roku ukraiński dziennikarz śledczy Jewhen Pliński opublikował materiał w którym pokazał powiązania PIN-UP z rosyjskim kapitałem.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL