Ukraińcy przeciwko hazardowi

Nowe badanie wykazało, że większość obywateli Ukrainy jest przeciwna legalizacji hazardu na swoim terytorium.

Ukraina. – Nowe badanie przeprowadzone przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KIIS) ujawniło, że większość ludzi na Ukrainie jest przeciwna legalizacji hazardu w tym kraju. Ankieta ukierunkowana na wiele celów została przeprowadzona w dniach 1–12 grudnia.

Według Kyiv Post 56% respondentów stwierdziło, że nie popiera w pełni legalizacji działalności hazardowej. Kolejne 19% popiera go, ale w specjalnie wyznaczonych strefach hazardu, a 18% stwierdziło, że jest za branżą hazardową.

Respondentów zapytano także o to, jakie gry chcieliby zalegalizować na Ukrainie. 49,7% odpowiedziało na loterie, 22,1% bukmacherów, 18,7% kasyn, 9,5% hazardu online i 6,9% gry w karty. Około 37% stwierdziło, że nie należy zalegalizować żadnych gier hazardowych.

Co więcej, około 52% osób na Ukrainie, które wzięły udział w tej ankiecie, negatywnie zareagowało na stanowisko Prezydenta w sprawie legalizacji hazardu. Tylko 35% badanych opowiedziało się za tym.

Hazard mógłby dodać 170 milionów euro do budżetu państwa

Olesky Honcharuk, premier Ukrainy, powiedział, że oczekuje od Parlamentu poparcia projektu ustawy, która zalegalizuje hazard na Ukrainie. Gabinet Ministrów Ukrainy oczekuje akceptacji w celu uzyskania wyższych dochodów w budżecie państwa.

Podczas briefingu, w którym Honcharuk przedstawił projekt budżetu państwa na 2020 r., powiedział, że branża będzie odpowiednio opodatkowana, poinformował Ukrinform.

„Z niecierpliwością oczekujemy, że Parlament poprze ustawę o grach hazardowych, usuwając automaty z ulic, co spowoduje wiele nieszczęścia dla ludzi i wyciągnie z nich pieniądze. Jednocześnie spodziewamy się, że powstanie normalny cywilizowany system hazardu, który będzie odpowiednio opodatkowany ”
– powiedział Honcharuk.

Premier szacuje, że hazard może zwiększyć budżet państwa o 170 milionów euro. Nowe szacunki są znacznie wyższe niż przewidywania Honcharuka w przeszłości. Powiedział, że legalizacja hazardu na Ukrainie spowoduje dodatkowe 70 milionów euro – 88 milionów euro do budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *