Ukraińska ustawa hazardowa do drugiego czytania

Ukraina

Długo debatowany projekt ustawy o legalizacji zarówno hazardu internetowego, jak i naziemnego na Ukrainie został ostatecznie zatwierdzony do drugiego czytania.

Komisja Finansów, Podatków i Polityki Celnej Ukrainy w tym tygodniu wyraziła zgodę na poprawioną wersję ustawy hazardowej, umożliwiając jej przejście do drugiego czytania w parlamencie.

Ustawa została po raz pierwszy przedstawiona jako jedna z sześciu alternatywnych opcji dla pierwotnie proponowanych reform hazardowych przedłożonych przez rząd Ukrainy w październiku 2019 r.

Ustawa przeszła pierwsze czytanie w styczniu 2020 r., ale utknęła w martwym punkcie i według doniesień uległa licznym modyfikacjom, które nie zostały upublicznione.

Rząd Ukrainy podjął ostatnio działania mające na celu przyspieszenie tego procesu w celu zalegalizowania hazardu przed końcem roku.

Андрій Мотовиловець, członek Komisji Finansów, Podatków i Polityki Celnej, powiedział: Komitet prawie jednogłośnie poparł utworzenie nowego rynku gier hazardowych i teraz prosi o wsparcie Radę Najwyższą. Jesteśmy w pełni gotowi na drugie czytanie.

Jednak znaczne opóźnienie wynikało z nieporozumień między członkami partii rządzącej a partią opozycyjną, Voice, nad zmianami wprowadzonymi do pierwotnego projektu ustawy, które podobno obejmują zniesienie limitu 40 000 automatów do gier w kraju i zakaz umieszczenia automatów w odległości 500 m od szkół.

Z kilku wstępnych projektów ustaw przedłożonych parlamentowi pod koniec 2019 r. i na początku 2020 r. obecny projekt proponuje najniższą opłatę licencyjną za hazard online: 6,7 miliona UAH (222,800 €).

Minimalna opłata licencyjna dla kasyn w hotelach wynosiłaby 41,7 miliona UAH dla hoteli z 200-250 pokojami i 62,6 miliona UAH dla hoteli z 250 lub więcej pokojami.

Licencje na zakłady byłyby przyznawane według regionu, a licencjobiorcy mieliby prawo do prowadzenia pięciu punktów bukmacherskich.

W toku debaty Ukraina zaczęła bardziej rygorystycznie egzekwować obecne przepisy dotyczące przeciwdziałania hazardowi, wydając nakazy blokowania hazardowych stron internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *