Ukraiński parlament zalegalizował w kraju hazard

Ukraina

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę o legalizacji hazardu na Ukrainie. Za przyjęciem ustawy o państwowej regulacji działalności dotyczącej organizacji i prowadzenia gier hazardowych głosowało 248 deputowanych. Wymagane minimum wynosiło 226 głosów.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę legalizującą hazard. Tego typu gry od ponad dekady były zakazane na Ukrainie, co sprzyjało rozwojowi szarej strefy.

Jak informuje Radio Swoboda, od 2009 roku Ukraińcy nielegalnie korzystają z gier hazardowych. Wejście w życie nowej ustawy ma zmniejszyć skalę nierejestrowanej działalności.

Hazard legalny na Ukrainie. Na jakich zasadach?

Po wejściu w życie procedowanej ustawy dozwolona będzie organizacja i przeprowadzanie gier hazardowych w kasynach, w kasynach internetowych, w salonach gier na automatach, dozwolona będzie działalność bukmacherska w salonach bukmacherskich i online, a także organizowanie gier hazardowych w pokera w kasynach i w internecie.

Nie każdy jednak będzie mógł prowadzić tego typu działalność. Władze wymagać będą specjalnej licencji na przeprowadzenie gier hazardowych, powstanie też państwowy rejestr monitorujący podmioty na rynku.

W ustawie zastrzeżono ponadto, że graczami nie mogą być m.in. osoby, które nie ukończyły 21. roku życia.

Z doniesień BBC, na które powołuje się PAP wynika, że pomysłodawcy nowych przepisów liczą na to, że ukraiński budżet będzie o 5 mld hrywien bogatszy. Stanie się tak za sprawą ograniczenia szarej strefy, wydawaniu licencji i nowym wpływom podatkowym.

Ustawa przewiduje również, że regulacje w zakresie hazardu będą przeprowadzane przez specjalny organ – Komisję ds. rozwoju i regulacji hazardu, podlegającą Radzie Ministrów Ukrainy. Dokument wprowadza również system monitorowania online, który pozwoli kontrolować działalność organizatorów gier hazardowych poprzez otrzymywanie danych ze sprzętu do gier organizatorów gier hazardowych podłączonych do jednego systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *