Urząd Skarbowy w Gliwicach sprzedaje bitcoiny.

Ciekawostki Kryptowaluty
Adam Brzozowski 09/02/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2024

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa wystawi na licytację bitcoiny. Jest to jedna z pierwszych licytacji 'ruchomości’ w województwie śląskim.

7 marca 2023 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach  odbędzie się jedna z pierwszych licytacji nietypowej ruchomości.

Przedmiotem oferty jest 0,12728813 Bitcoina (BTC). Urząd oszacował wartość „przedmiotu” na 12.703,00 zł. Cena wywoławcza wynosi 9.527,30 zł co stanowi 75 % szacowanej wartości kryptowaluty.

Ponieważ licytowana ruchomość ma wartość większą niż 10 tys. złotych, osoby biorące udział w licytacji będą musiały wpłacić wadium wysokości 10 proc. wartości szacunkowej, czyli 1.270,30 zł.

Specyficzność Bitcoina powoduje, że przedmiot licytacji jest wyjątkowy jednak sama licytacja będzie przebiegała w standardowej odsłonie, czyli każdy może w niej wziąć udział po uprzednim wpłaceniu wadium a wygrywa ten kto zapłaci najwięcej.

Osoby zainteresowane licytacją mogą sprawdzić stan ruchomości pod adresem portfela publicznego: 39bAQ2veaXbiT63zhocMdxCij5DzGFLERh

Klucz do portfela publicznego zostanie wydany po wpłacie całej należnej kwoty.

Przekazanie klucza nastąpi w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy ulicy Dubois 16 w obecności pracownika urzędu skarbowego oraz prokuratora.

Szczegóły dotyczące licytacji dostępne na stronie śląskiej KAS w zakładce ogłosze

źródło:Izba Administracji Skarbowej w Katowicach/Michał Kasprzak

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL