Ustawa hazardowa nieustannie krytykowana

Wbrew zapowiedziom wiceministra finansów Wiesława Janczyka procedura notyfikacji projektu nowelizacji nie przebiega wcale gładko.

Przedstawiciele przedsiębiorców z kilku państw członkowskich UE wnieśli wiele krytycznych uwag do polskiego przedłożenia. W związku z tym Komisja Europejska zdecydowała się wydłużyć okres zawieszenia o kolejny miesiąc.

Przypomnijmy, w połowie października poinformowaliśmy, że rząd jest pewien szybkiego zakończenia procedury notyfikacji projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Cytowaliśmy wiceministra Wiesława Janczyka, który stwierdził, że wszelkie dostępne informacje wskazują na to, iż zielone światło na wprowadzenie zmian w polskim prawie ze strony Komisji Europejskiej pojawi się szybko. A w efekcie nowe przepisy zaczną obowiązywać już od początku 2017 r.

Wiele wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie. A to za sprawą organizacji skupiających przedsiębiorców branży hazardowej z Austrii, Danii i Malty. Zgłosili oni bowiem wiele skrajnie krytycznych uwag do polskiego projektu. Dotyczą one przede wszystkim przewidywanego w projekcie objęcia gier na automatach monopolem państwa, który w jego imieniu będzie sprawował jeden podmiot gospodarczy.

„Dlaczego Komisja Europejska ma tolerować stworzenie w Polsce środowiska nieprzychylnego przedsiębiorcom, które będzie działać na korzyść jednej firmy i które doprowadzi do wyeliminowania z rynku setki małych i średnich przedsiębiorstw?” – pyta w nadesłanej opinii John Brochstedt, przewodniczący Dansk Automat Brancheforening, duńskiego stowarzyszenia zrzeszającego przedsiębiorców z tamtejszej branży hazardowej.

Całość czytaj na: biznes.gazetaprawna.pl

 1. A wystarczyłoby POmyłkom i Pisiorom i innym Nieśmiesznym Kamerunom oraz AntyROLNICZYM vel folwarcznym/arr/amirmom/PSLwskim czyt: lewakom ukrytym skopiować Komisje Gier z USA /Nevada i olać ustawodawstwo Eurokołchozu czy ZSRE w rozumieniu poprawnym politycznie ale wbrew ekonomii zwanym UE………….Free Your Mind …………Free Libertarians…….

 2. Odpowiadam Panu Johnowi. Bo mają tych przedsiębiorców w du….ie. Dali 500+ to trzeba cisnąć z motłochem bo im słupki spadną.

 3. Zieloni wszystko będą zabierać bo coś co ma walce to hazard. Poza tym góra kazała to chyba tak trzeba. Nikt nie myśli. Chłopcy wykonują rozkazy.

  1. Inspektorze Ryba dzieki za link Quiz Wiedzy ma się dobrze a wkrotce MF dostanie zadyszki co do podrobki od HF czyli KWP Quizomaty to osobna historia i problem HQ i Ostrody

 4. powiem tak, Polska to pikuś tam jest zbyt dużo graczy poważnych, żeby takim Pisowcom dali od tak notyfikację, chodzi o interesy, branża hazrdowa to gruba kasa, wiele instytucji dba o te interesy. A KE to też gracz który trzyma z poważnymi graczami, żeby im się krzywda nie działa i tak jest w przypadku Polski, jest dużo uwag do ustawy a te uwagi coś znaczą.

  1. CO Z TEGO ŻE NIE NOTYFIKUJĄ USTAWY. JAK I TAK POLSKA WPROWADZI JĄ od 1 stycznia i UC BĘDĄ NAKŁADAĆ KARY PO 100 tyś. czy to się podoba KE czy nie. Jak toś nic nie ma to i tak od niego nie ściągną i dalej będzie grał, a jak ktoś ma majątek i parte groszy na koncie to mu to wezmą czy jest to zgodne z prawem unijnym czy nie, a sprawy w sądach się ciągną latami i do zasądzonej grzywny jeszcze odsetki, więc nie wiem czy się ekscytujecie. Teraz też niby niezgodnie z prawem a wynajmujący powierzchnie płaci po 12tyś.

    1. I co z TEGO ZE BĘDĘ MÓGŁ SIĘ ODWOŁAĆ DO Strasburga, jak ci naliczą kare do zapłaty razem z odsetkami i siądą na majątek. Wiesz ile sprawy w Sądach Administracyjnych trwają ? 2lata mi się sprawa ciągnie. A co dopiero w Strasburgu. Za ten czas to już kasę ściągną, chyba że jesteś słupem. A CIEKAWE CO POWIESZ KNAJPIARZOM jak im po 100 tyś od maszyny dowalą siądą na konto i majątek to co? Powiesz spoko odwołaliśmy się i czekaj z 2, 3 lata, kara do płacenia odsetki lecą .

 5. Bracia Rodacy mam zapytanie czy w przypadku jeżeli KE da notyfikację 31.12. 2016 to czy mogą sobie wprowadzić ustawę w ciągu roku. Lub jeżeli dadzą im później to czy też mogą w ciągu roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *