Uwaga na firmowe konkursy z nagrodami

Gry
Marek 19/12/2012

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia 2012

Kłopoty z celnikami mają lub mogą mieć nie tylko organizatorzy dużych, znanych i licznie odwiedzanych imprez. O urządzenie nielegalnej gry oskarżono np. właściciela salonu samochodowego z Krakowa. Podczas prezentacji nowych aut prosił, by goście wrzucali do szklanej kuli karteczki z numerami telefonów. Spośród nich wylosował tych, którzy otrzymali drobne firmowe upominki. To spowodowało interwencję celników.

Okazuje się, że celnicy bacznie przyglądają się różnym, nawet błahym i typowo promocyjnym konkursom organizowanym przez firmy. Jeśli tylko dostrzegą w nich element losowania, uznają, że to loteria. Organizator przeważnie nie ma zezwolenia wymaganego przez ustawę o grach hazardowych (Dz.U. z 2009 r. nr 201, poz. 1540 z późn. zm.).

Losowania podobne do tego, które miało miejsce w krakowskim salonie samochodowym, odbywają się często na konferencjach firm farmaceutycznych, gdzie można wygrać np. próbki kosmetyków, na targach wydawnictw, podczas których do wygrania są książki, czy nawet w czasie sympozjów naukowo-dydaktycznych. Urządzanie rozmaitych konkursów, w których o zwycięstwie decyduje los, jest też elementem wielu imprez rozrywkowych, szkoleniowych, wystawienniczych czy nawet sportowych. Chodzi najczęściej o zdobycie sympatii uczestników i zachętę do liczniejszego udziału.

Kłopot jest też z konkursami esemesowymi. Przykładowo jeden z portali studenckich organizował zabawę polegającą na odgadnięciu tytułu obrazu, którego fragment został pokazany na stronie internetowej. Na podstawie przesłanych poprawnych odpowiedzi wylosowany został zwycięzca, który otrzymał bilety do kina.

czytaj cały materiał na gazetaprawna.pl

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kolo

12:03
19/12/2012

Dzięki za cynk, muszę powiedzieć synowi żeby w przedszkolu nie ciągnął losów komu kupić prezent na święta bo jeszcze pociągną pod zorganizowaną grupę przestępczą.):

D.

12:13
23/12/2012

Do Anki: nic się nie martw, Twoje doświadczenia to była ewidentnie zręcznościówka, więc pod ustawę nie podpada. No chyba że także symulator, ale o tym to sama wiesz najlepiej i raczej nikt tego nie będzie w stanie sprawdzić, czyli niczego Ci nie udowodnią... :-p

Anka

18:20
21/12/2012

O kurde!! wczoraj ciągnełam fiuta raz w górę raz w dół do przodu i do tyłu albo odwrotnie sama nie wiem więc można powiedzieć machałam pałą losowo w każdą stronę:-) Ps. tylko nie mówcie nikomu bo mnie za uprawianie nielegalnego hazardu zamkną !!

Michalek

18:02
21/12/2012

Grzesiek akurat bogu ducha winny i g..o nie zarzut dostal (to moga kazdemu przypiac ) idac tym tropem to zarzut powinien dostac jacek- tak samo jan vincent - i wreszcie sam donek

Jurand Za spychowa

13:48
21/12/2012

Zwinięcie Grzegorza S to pewnie pokłosie wydania pozytywnej opinii Gramowskiemu że jego psełdo forex jest w porządku HAhAhAHAHAhAH przecież on się pod tym podpisał

D.

13:23
21/12/2012

Grzegorz S. już od dzisiejszego poranka nie jest p.o. Zastępcy Szefa Służby Celnej, nie jest już nawet urzędnikiem resortu. Jacek zwariował i go "zdyscyplinował" (się zrymowało). Postawione mu zarzuty mają związek ze sprawą Anny C., czyli innej urzędniczki resortu, którą ugryziono jakiś czas temu jako pierwszą. Drugi jest Grzegorz S, a kto pozostał na deserek? Jacenty, pamiętaj: DUPĄ DO ŚCIANY... :)

[email protected]

20:12
20/12/2012

Szkoda że to nie Grzegorz M.

rrr

16:28
20/12/2012

Z tym Grzegorzem to prawda czy tylko chcemy zeby tak bylo?

D.

21:18
19/12/2012

Grzegorz S. – p.o. Zastępcy Szefa Służby Celnej dnia 19.12.2012 został skręcony przez organy ścigania. Szczegółów tej dramatycznej akcji jeszcze nie znamy. Jacek, tobołek spakowany? Pamiętaj o gaciach na zmianę i świeżych skarpetkach! No i szczoteczka do zębów się przyda... Acha, jeszcze jedno ważne pamiętaj: między ziomkami spod celi zawsze dupą do ściany! Ładny jesteś, po co kusić los... :)

666

13:42
19/12/2012

zapomniałeś o udziale w nielegalnym hazardzie (bo ciągnie los) a przedszkolanki powinny iść pod paragraf kierowania grupą przestępczą i dodatkowo organizowanie nielegalnego hazardu, a może jeszcze dałoby się zrobić z paragrafu nielegalnej korzyści majątkowej (jakby też coś dostały) i prania brudnych pieniędzy (może coś spieniężyły) :)

666

19:46
24/12/2012

a śmietanka była bo to już podchodzi pod wygraną rzeczową :)
E-PLAY.PL