Uwiódł zakonnicę, wyłudzone pieniądze wydawał w kasynach

kasyno

44-letni Piotr K. został oskarżony o dokonanie kilkudziesięciu przestępstw na szkodę ponad setki osób. Z ustaleń śledczych wynika, że przybierał różne tożsamości – przedsiębiorcy, policjanta, żołnierza – aby rozkochiwać w sobie kobiety, a potem je oszukiwać. Tylko w kasynach mężczyzna miał wydać 1,5 miliona złotych.

K. był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W ubiegłym roku wpadł po tym, jak uwiódł zakonnicę pracującą w domu pomocy społecznej niedaleko Opola. Przekonana o możliwości wspólnego życia kobieta przekazała mu nie tylko swoje oszczędności, ale i kilkaset tysięcy z kasy DPS.

Przełożona zakonu, który prowadzi w Dobrzeniu Wielkim DPS, zgłosiła zniknięcie z konta placówki 460 tysięcy złotych. Ten fakt szybko połączono z brakiem jednej z sióstr zakonnych. Po jej odnalezieniu 42-letnia kobieta wyjaśniła, że pieniądze, wraz ze swoimi oszczędnościami, przekazała znajomemu mężczyźnie. Szybko wyszło na jaw, że zakonnica nie była jedyną ofiarą.

Prokuratura: zakonnica wyprowadziła pieniądze z ośrodka w którym pracowała.

Ile ofiar?

44-latek jest podejrzany o szereg wyłudzeń i oszustw, których miał dopuścić się na terenie całego kraju. Działał głównie na Dolnym Śląsku, ale także na Opolszczyźnie – mówiła w ubiegłym roku Marzena Grzegorczyk, rzecznik opolskiej policji.

Policja opublikowała wówczas wizerunek mężczyzny i apelowała do jego ofiar o zgłaszanie się.

W trakcie śledztwa okazało się, że pokrzywdzonych przez Piotra K. jest co najmniej kilkadziesiąt. Co jakiś czas zgłaszały się kolejne. Oszust, który używał kilku nazwisk, regularnie zmieniał swój wizerunek i przedstawiał się jako przedsiębiorca, wojskowy, windykator czy policjant, często wchodził z oszukiwanymi kobietami w bliskie relacje. Następnie namawiał je do wspólnych inwestycji, a po otrzymaniu pieniędzy znikał w poszukiwaniu kolejnej ofiary.

Całość czytaj na: aktualnosci24.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *