Veikkaus ograniczy godziny gry na automatach

Fińscy gracze nie będą już mogli grać na automatach dostępnych w sklepach między 21:00 a 9 rano, zgodnie z nowymi zasadami, które wejdą w życie w przyszłym miesiącu.

Veikkaus, fińska państwowa firma bukmacherska, która ma monopol, od 1 września zaczęła ograniczać czas grania mieszkańców na automatach.

Od tego momentu sklepy będą musiały wyłączać automaty do gier po godzinie 21:00, chociaż ten limit nie dotyczy automatów w innych punktach sprzedaży.

Ponadto Veikkaus podjął kroki w celu ograniczenia widoczności gier. Klienci nie będą już mogli oglądać gier ani grać w nie, dopóki nie zidentyfikują się w przyszłym miesiącu. Dotyczy to automatów w sklepach, na stacjach benzynowych, w kioskach i restauracjach.

„Veikkaus chce zaoferować możliwość wejścia do sklepu bez możliwości gry na automatach. Veikkaus oferuje również klientom możliwość całkowitego uniemożliwienia im własnej gry na automatach. Blokady można włączyć na przykład za pośrednictwem serwisu internetowego Veikkaus lub naszego działu obsługi klienta”

– powiedziała Susanna Saikkonen, wiceprezes organizacji ds. zrównoważonego rozwoju.

Ostatecznie te nowe ograniczenia stanowią część szerszego zakresu środków wprowadzonych przez Veikkausa w ostatnich latach.

Firma państwowa ma na celu rozprawienie się z problemami z hazardem, ułatwiając zapobieganie grze lub całkowite unikanie takich rzeczy, jak automaty do gier.

„Zidentyfikowany hazard jest kluczem do uzyskania kontroli nad własnym hazardem”, kontynuowała Saikkonen, dodając: „Veikkaus staje się firmą hazardową, w której każdy hazard wymaga identyfikacji zarówno w kanałach cyfrowych, jak i fizycznych”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.