(video) Akcja o kryptonimie „ALBERT” przeciwko nielegalnym salonom gier

Automaty
Adam Brzozowski 11:11 19/12/2024

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia 2024

​W listopadzie czescy celnicy przeprowadzili na terenie regionów (krajów) środkowoczeskiego, południowomorawskiego i morawsko-śląskiego zakrojoną na szeroką skalę operację kontrolną pod nazwą „ALBERT”, która dotyczyła nielegalnego prowadzenia gier hazardowych. Działanie to nastąpiło po zakończonej sukcesem kontroli w kwietniu.

Ta akcja była kontynuacją udanej kontroli kwietniowej. W trakcie operacji funkcjonariusze wielokrotnie monitorowali ponad 40 punktów, a ostatecznie przeprowadzili 27 udanych kontroli w 13 różnych lokalizacjach. Celnicy zabezpieczyli 117 urządzeń do gier i prawie 150 000 koron w gotówce.

Najbardziej udane kontrole miały miejsce w regionie Południowomorawskim, uważanym za problematyczny. Funkcjonariusze odnotowali 16 pozytywnych kontroli i zatrzymali 73 automaty. Za nimi znalazł się region Morawsko-Sląski z 8 kontrolami i 31 zarekwirowanymi automatami. Celnicy ze regionu Środkowoczeskiego zatrzymali 13 automatów przy 3 udanych kontrolach.

Od początku roku udało się przeprowadzić 141 pozytywnych kontroli związanych z nielegalnym hazardem, podczas których celnicy zabezpieczyli 653 urządzenia do gier i środki pieniężne o łącznej wartości niemal 4,5 mln koron.

Samo – wykluczeni kontynuują grę w nielegalnych salonach!

W kontrolę zaangażowały się nie tylko lokalne urzędy celne, ale także urzędy z innych regionów. Kolejnym celem było sprawdzenie graczy w nielegalnych punktach hazardowych, gdzie spośród 36 kontrolowanych osób, 11 miało wpis do Rejestru Osób Wykluczonych – co stanowi alarmujące 30%. Fakty te pokazują, jak dużą część klientów stanowią osoby wykluczone z legalnego hazardu.

Co grozi za organizację nielegalnego hazardu?

Nielegalni operatorzy hazardowi mogą zostać surowo ukarani, a w przypadku udowodnienia winy grozi im kara do 50 milionów koron. Dodatkowo, podczas takich działań może dojść do popełnienia przestępstwa nielegalnego prowadzenia gry hazardowej, z karą pozbawienia wolności do 3 lat. Powtarzające się kontrole udowodniły swoją skuteczność. Walki z nielegalnym hazardem pozostaje głównym priorytetem Czeskiej Służby Celnej.

źródło/zdjęcia: nprap. Ing. Vladimíra Malovíková / Tisková mluvčí GŘC

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL