(video) Nielegalny hazard w Jaworze ponownie trafiony przez tamtejszą Policję

Automaty
Adam Brzozowski 15/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2024

Działania operacyjno-rozpoznawcze policjantów pionu kryminalnego  z Jawora, umożliwiły zabezpieczenie na terenie Jawora trzech automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę 300 tysięcy złotych.

Kryminalni z jaworskiej komendy ustalili, że w lokalu położonym na terenie Jawora są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Po wejściu na teren budynku podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz lokalu znajdowały się trzy automaty do gier, które zostały zabezpieczone. Ich wartość oszacowano wstępnie na łączną kwotę 36 tysięcy złotych. Z. kolei wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota trzystu tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Przypomnijmy, iż w zeszłym tygodniu lokalna Policja z Jawora także rozprawiła się z nielegalnym hazardem na terenie miasta.

źródło/materiał foto-video: KPP w Jaworze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL