Ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2024
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili na terenie Złotoryi działania wymierzone w nielegalny hazard. W wyniku siłowego wejścia do trzech lokali, mundurowi zabezpieczyli 15 automatów do gier oraz gotówkę.
Przeprowadzona akcja była wynikiem wielomiesięcznej pracy policji, prokuratury i służby celno-skarbowej wymierzonej w przestępczość gospodarczą i narkotykową. W działania zaangażowana była także złotoryjska straż miejska.
Skoordynowana akcja rozpoczęła się o wczesnych godzinach porannych. Funkcjonariusze obu służb, w tym samym czasie weszli do trzech lokali na terenie Złotoryi, w których miały odbywać się nielegalne gry hazardowe. W każdym przypadku konieczne było użycie siły, aby pokonać zabezpieczenia.
Funkcjonariusze przeszukali lokale, gdzie zabezpieczyli łącznie 15 automatów do gier oraz gotówkę w kwocie prawie 15 tysięcy złotych. Na miejscu zostały także wykonane eksperymenty procesowe oraz przesłuchano osoby znajdujące się w nielegalnych kasynach.
Automaty zostały zabezpieczone przez celników, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalach gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.
Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.
Złotoryjska Policja przypomina, iż za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło/zdjęcia i video: aspirant Dominika Kwakszys / Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi ./ Dolnośląski Urząd Celno – Skarbowy we Wrocławiu
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."
"Be"