W Gliwicach leczą uzależnionych

Gry hazardowe
Marek 17/07/2012

Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2012

Grasz na automatach lub zaglądasz do kasyna, a zalegasz pieniądze? Powinieneś udać się do Centrum Leczenia Uzależnień „Familia” w Gliwicach.

Jak mówi Andrzej May-Majewski, dyrektor gliwickiego ośrodka, jeszcze do niedawna NFZ nie refundował leczenia od takiego nałogu jak hazard. – Kiedy tylko zmieniły się przepisy, postanowiliśmy w czerwcu uruchomić odpowiedni program – mówi.

Jak na razie zajęcia prowadzone są w grupie młodzieży. Odbywają się na przystani żeglarskiej. Młodzi ludzie uczą się żeglować, a następnie odbywają zajęcia terapeutyczne. – Chcemy, by zgłaszali się do nas również dorośli. Jest tylko problem z dotarciem informacji, że jest taka możliwość. Dlatego poprosiłem kurię gliwicką, by we wszystkich kościołach po nabożeństwach została odczytana informacja w tej sprawie – dodaje May-Majewski.

Każdy, kto czuje, że problem go dotyczy, może zgłosić się do poradni leczenia uzależnień przy ul. Dębowej 5. By spotkać się ze specjalistą, nie jest potrzebne żadne skierowanie.

katowice.gazeta.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D.

19/07/2012

...o czym donosi Gazeta Wyborcza, aby pokazać, że tezy raportu NIK o braku działania "Funduszu Hazardowego" to nie jest prawda, bo są oto placówki leczące te problemy, czyli w domyśle: miły tej akurat redakcji rząd działa prawidłowo, a raport NIK to bzdury najwyraźniej.
E-PLAY.PL