W Gliwicach leczą uzależnionych

Grasz na automatach lub zaglądasz do kasyna, a zalegasz pieniądze? Powinieneś udać się do Centrum Leczenia Uzależnień „Familia” w Gliwicach.

Jak mówi Andrzej May-Majewski, dyrektor gliwickiego ośrodka, jeszcze do niedawna NFZ nie refundował leczenia od takiego nałogu jak hazard. – Kiedy tylko zmieniły się przepisy, postanowiliśmy w czerwcu uruchomić odpowiedni program – mówi.

Jak na razie zajęcia prowadzone są w grupie młodzieży. Odbywają się na przystani żeglarskiej. Młodzi ludzie uczą się żeglować, a następnie odbywają zajęcia terapeutyczne. – Chcemy, by zgłaszali się do nas również dorośli. Jest tylko problem z dotarciem informacji, że jest taka możliwość. Dlatego poprosiłem kurię gliwicką, by we wszystkich kościołach po nabożeństwach została odczytana informacja w tej sprawie – dodaje May-Majewski.

Każdy, kto czuje, że problem go dotyczy, może zgłosić się do poradni leczenia uzależnień przy ul. Dębowej 5. By spotkać się ze specjalistą, nie jest potrzebne żadne skierowanie.

katowice.gazeta.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “W Gliwicach leczą uzależnionych

  1. …o czym donosi Gazeta Wyborcza, aby pokazać, że tezy raportu NIK o braku działania „Funduszu Hazardowego” to nie jest prawda, bo są oto placówki leczące te problemy, czyli w domyśle: miły tej akurat redakcji rząd działa prawidłowo, a raport NIK to bzdury najwyraźniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.