W Gliwicach powstanie mural Włodzimierza Lubańskiego

W Gliwicach przy ul. Przyszłości 2/6b powstaje mural z wizerunkiem jednego z najbardziej znanych polskich piłkarzy – Włodzimierza Lubańskiego. Jest on częścią projektu STS, sponsora reprezentacji Polski, pt. „Pamiętajmy o sportowcach”, którego celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników.

Włodzimierz Lubański jako bohater muralu został wybrany nieprzypadkowo. STS, sponsor reprezentacji Polski od 2014 roku, chce w ten sposób upamiętnić 50. rocznicę zdobycia przez polskich reprezentantów złotego medalu olimpijskiego w Monachium. Duży udział w tym sukcesie miał właśnie Lubański, który strzelił podczas imprezy dwa gole.

Mecenasem projektu jest lider krajowego rynku bukmacherskiego i największy prywatny sponsor polskiego sportu – firma STS.

„Sport leży w DNA naszej firmy. Blisko od dekady jesteśmy sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej i angażujemy się w świętowanie ważnych momentów dla rodzimego sportu. Takim bez wątpienia jest 50. rocznica wywalczenia złotego medalu olimpijskiego. Cieszę się, że po raz kolejny możemy współpracować z artystami z Czary-Mury i ponownie, po zeszłorocznym muralu Kazimierza Górskiego, uhonorować wielkiego sportowca, jakim jest Włodzimierz Lubański. Inicjatywa ta świetnie wpisuje się w realizowaną przez nas strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, która w dużej mierze opiera się na działaniach Fundacji STS oraz właśnie na działaniach sponsorskich”

– mówi Paweł Rabantek, chief marketing officer w grupie STS.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.