W Hiszpanii odnotowano wzrost nakładów na reklamę hazardu

reklama

Podczas gdy Hiszpania przygotowuje się do wprowadzenia nowych, trudnych ograniczeń dotyczących reklam hazardu, dane pokazują, że sektor ten jako jeden z nielicznych przeciwstawił się krajowemu spadkowi wydatków reklamowych w zeszłym roku.

Podczas gdy ogólne inwestycje w reklamę w Hiszpanii spadły o 0,5 procent rok do roku w 2019 roku, operatorzy gier hazardowych zwiększyli swoje wydatki o 10,6 procent do 145,6 mln euro.

To sprawiło, że hazard stał się jedenastym sektorem o największych wydatkach na reklamę w Hiszpanii.

Liczby te zostały podane w szóstej edycji raportu Hiszpańskiego Stowarzyszenia Reklamodawców (AEA). Według raportu łączne wydatki na reklamę w Hiszpanii spadły o 0,5 proc. rok do roku do 13,1 mld euro. Branża motoryzacyjna pozostała sektorem, który wydał najwięcej na reklamy, inwestując 564,1 mln euro.

Ale jedynym sektorem, który zwiększył wydatki na reklamę bardziej niż przemysł hazardowy, był sektor przemysłowy, materiałowy i rolniczy, w którym inwestycje reklamowe wzrosły o 29,3 procent.

Prawie jedna trzecia wkładu sektora gier hazardowych pochodziła od państwowego operatora loterii RAZ. Wydał 49 mln euro, co daje mu 11. miejsce pod względem wydatków na reklamę we wszystkich sektorach, za takimi firmami jak Seat, Renault i Samsung.

Chociaż hazard jest jedenasty pod względem wydatków, zajął piętnaste miejsce pod względem wpływu reklamy na podstawie liczby osób, które pamiętały, że widziały lub słyszały reklamy marki.

Można się spodziewać, że w tym miesiącu Hiszpania wdroży swój nowy dekret królewski dotyczący reklam hazardu. Dekret ograniczy reklamy gier hazardowych od prywatnych operatorów do godzin między 1:00 a 5:00 i zakaże operatorom gier hazardowych sponsorowania sportu.

Tymczasem w niedawnym raporcie stwierdzono, że Hiszpania ma jeden z najniższych wskaźników hazardu problemowego na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *