W Lęborku ujawniono miejsce nielegalnych gier hazardowych

Lęborscy kryminalni oraz funkcjonariusze KAS ujawnili miejsce nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 7 automatów do gry a ponadto ustalili, że w lokalu najprawdopodobniej dochodziło do nielegalnego poboru energii.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w Lęborku lokal, w którym najprawdopodobniej były urządzane nielegalne gry hazardowe. Mundurowi zdobyli też wcześniej informację, że w tym miejscu może dochodzić do kradzieży energii.

Wczoraj w obecności przedstawiciela dostawcy energii oraz funkcjonariuszy KAS mundurowi weszli do lokalu i potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że znajduje się tam licznik prądu, który wcześniej został zdemontowany i przeniesiony z innego nieużytkowanego pomieszczenia, należącego do innego właściciela. Natomiast eksperymenty procesowe, przeprowadzone na siedmiu automatach do gier potwierdziły, że maszyny służą celom komercyjnym.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody. Za kradzież prądu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. A organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności i karą administracyjną w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego urządzenia.

Źródło: KPP Lębork

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.