W Legionowie zlikwidowali dwa punkty z automatami

25 stycznia br. mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zamknęli na terenie miasta dwa nielegalne salony gier hazardowych.

Zabezpieczonych zostało siedem automatów do gier. Policja przypomina, że za każdy posiadany nielegalny automat do gier grozi kara grzywny nawet do 100 tys. zł. Dodatkowo za organizowanie nielegalnych gier hazardowych może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie weszli do dwóch miejsc na terenie miasta, gdzie organizowane były nielegalne gry hazardowe na automatach do gier.

„Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Legionowie działając wraz funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali dwa nielegalne punkty gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie siedem automatów do gier hazardowych o łącznej wartości 84 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego Warszawie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.”

– informuje mł. asp. Agata Halicka z KPP w Legionowie.

Za posiadanie siedmiu nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczonych w Legionowie może grozić ich właścicielom grzywna nawet do 700 tys. zł i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

„Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna (…) Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. do 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat. – dodaje mł. asp. Agata Halicka.

Źródło: gazetapowiatowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.