W Małopolsce leczą się pierwsze osoby uzależnione od gry w totolotka

Gry hazardowe
Bartosz 07/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2015

To równie niebezpieczny hazard jak gra na automatach. W Małopolsce pojawiają się pierwsi pacjenci, którzy leczą się z grania w totolotka.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jednak to bardzo poważny nałóg, który też się leczy się przy pomocy specjalnej terapii. Pierwsi uzależnieni od totolotka, z nałogiem walczyli w Krakowskim Centrum Leczenia Uzależnień i w ośrodku leczenia uzależnień i współuzależnień w Brzesku.

– Niestety niewiele osób jest świadomych swojego uzależnienia od totolotka i zgłasza się na terapię – przyznaje terapeuta Paweł Kamiński. W Małopolsce w ciągu roku z uzależnienia od totolotka leczy się zaledwie kilka osób. Najwięcej pacjentów, którzy zgłaszają się na leczenie w Małopolsce to osoby uzależnione od alkoholu, hazardu, narkotyków i leków.

Do specjalistów od terapii uzależnień chorzy dostaną się bez większej kolejki. Na przykład w ośrodku leczenia uzależnień i współuzależnień w Brzesku oraz w Tarnowie, które działają przy miejscowych szpitalach, w poradni i na oddział dzienny pacjenci przyjmowani są na bieżąco. W Tarnowie poczekać na przyjęcie muszą jedynie osoby zainteresowane terapią w trybie stacjonarnym.

Czytaj całość na: radiokrakow.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL