W New Jersey poker legalny!

Wszyscy miłośnicy pokera w New Jersey mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Gubernator Chris Christie podpisał wczoraj wieczorem czasu polskiego ustawę, która zalegalizowała pokera online. Wielkie zwycięstwo nie tylko dla pokera w Stanach Zjednoczonych.

Najpierw ustawa A2578 została przegłosowana w stanowym Zgromadzeniu i Senacie. W tym pierwszym, za opowiedziało się 68 członków, 5 było przeciwnych. W Senacie głosy rozłożyły się następująco: 35 do 1. Następnie ustawa trafiła na biurko gubernatora. Ten, jak już wcześniej zapowiadał, podpisał ją.

Do ustawy, zgodnie z sugestiami Christiego wprowadzono kilka zmian. Zdecydowano o zwiększeniu finansowania programów leczenia uzależnienia od hazardu, zwiększono stawkę podatkową z 10 do 15 procent. Ustawa będzie obowiązywać przez najbliższe 10 lat. Po tym czasie, politycy ocenią skutki jej funkcjonowania i będzie musiała być odnowiona. Decyzja o 10-letnim okresie obowiązywania ustawy jest odczytywana jako wynik politycznych aspiracji gubernatora, który w 2016 roku może ubiegać się o najważniejsze stanowiska w kraju.

Przedstawiciele Poker Players Alliance na swoim Twitterze podziękowali politykom za podjętą decyzję i napisali, że ,,pokerzyści z New Jersey mają dzisiaj wspaniały powód do radości”. Jednak samo uruchomienie gier może jeszcze trochę potrwać. Nevada zalegalizowała pokera online w 2011, ale jeszcze nie ruszyła z grami.

,,Garden State” to trzeci i największy pod względem ludności stan po Nevadzie i Delaware, który zalegalizował u siebie pokera online.

www.wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.