W Turcji aresztowano 46 osób za nielegalny hazard

Policja w Turcji twierdzi, że zatrzymała 46 osób i skonfiskowała ponad 40 milionów euro w kryptowalutach w ramach operacji przeciwko przestępczej grupie bukmacherskiej. Równocześnie aresztowania nastąpiły w Ankarze, Batmanie, Bingöl, Kayseri, Kırıkkale, Muş, Van i Yozgacie.

Biuro Prokuratora Generalnego twierdzi, że aresztowani będą pociągnięci do odpowiedzialności w związku z naruszeniem ustawy nr 7258 o uczciwych zakładach sportowych. Twierdzi się, że byli członkami gangu przestępczego z Ankary, który prowadził nielegalne zakłady sportowe i wysyłał zyski na ogromną liczbę kont kryptowalutowych.

Niektóre relacje należą do Halila Falyali, tureckiego biznesmena cypryjskiego ochodzenia, który został zastrzelony w swoim domu w Kyrenii na Cyprze na początku tego roku. Prokuratorzy twierdzą, że gang przetworzył prawie 2,5 miliarda TL (136 milionów euro) w walutach cyfrowych.

Minister spraw wewnętrznych Turcji Süleyman Soylu powiedział, że władze skonfiskowały około jednej trzeciej tej kwoty i podkreślił, że „to dopiero początek”.

Zakłady sportowe online w Turcji są dozwolone wyłącznie za pośrednictwem krajowej loterii prowadzonej przez Sisal.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.