W tych lokalach nie będzie już nielegalnego hazardu

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na terenie województwa 27 nielegalnych automatów. Zamknęli 7 lokali, w których urządzane były – bez zezwolenia – gry hazardowe. Grali, grali i przegrali.

Nielegalny hazard i pranie tzw. brudnych pieniędzy.

W ostatnich dniach funkcjonariusze służby celno-skarbowej na terenie Bydgoszczy oraz powiatu świeckiego przeszukali lokale, w których, jak podejrzewano, prowadzony był nielegalny hazard. W trakcie działań w 7 lokalach mundurowi zajęli 27 automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, a prowadzony na nich w celach komercyjnych hazard, odbywał się bez koncesji.

Oprócz nielegalnych automatów funkcjonariusze ujawnili także gotówkę w łącznej kwocie blisko 70 tys. złotych oraz sprzęt elektroniczny i dokumentację wskazującą na organizowanie i urządzanie gier.

Podczas przeszukania zatrzymanej osoby, mundurowi z KAS znaleźli substancję odurzającą z grupy amfetamin. W działaniach kontrolnych funkcjonariuszy brał także udział pies służbowy wyszkolony do wykrywania banknotów.

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi w sposób ciągły działania zwalczające nielegalny hazard. Dzięki bieżącemu monitorowaniu zjawiska i systematycznym kontrolom, funkcjonariusze KAS zatrzymali od początku roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 125 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

KAS przypomina organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.