W zamkniętym wcześniej salonie gier policjanci ponownie zabezpieczyli nielegalne automaty

automaty do gier

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Ponownie odwiedzili zamknięty wcześniej salon gier. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem kolejnych 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul 16 lipca ponownie uruchomiono automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym odbywały się gry hazardowe.

Stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 aktywne urządzenia. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Należy przypomnieć, że około 2 miesiące temu w tym samym punkcie zabezpieczono inne 4 maszyny hazardowe. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier, a właściciel punktu musi liczyć się z bardzo surowymi konsekwencjami.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *