W Zielonej Górze maszyny były specjalnie zaprogramowane

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 14 nielegalnych automatów do gier pochodzących z trzech nielegalnych punktów gier hazardowych w województwie – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz. Jeden z nich znajdował się w naszym mieście.

Rzeczniczka zielonogórskiego oddziału IAS dodała, że punkty, które działały w Drezdenku, Słubicach i Zielonej Górze, zostały zlikwidowane we wrześniu, a ich właścicielom grożą wysokie grzywny, a nawet kary więzienia.

„W każdym z tych miejsc znajdowały się osoby, które uwierzyły, że wygrana na automacie zależy od ich zręczności. Kontrolujący przeprowadzili tzw. eksperymenty procesowe, czyli zagrali na automatach i zarejestrowali przebieg tych gier. Okazało się, że to automat steruje przebiegiem gry bez udziału osoby grającej” – powiedziała Ewa Markowicz.

Grożą za to wysokie kary

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. E. Markowicz zaznaczyła, że taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym urządzane są na nich gry. Z kolei za organizowanie gier hazardowych bez koncesji grozi, oprócz grzywny, również do trzech lat więzienia lub obie te kary łącznie.

Źródło: zielonagora.naszemiasto.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.