Walia całkowicie zamyka wszystkie punkty gier hazardowych

Walia

Ponieważ różne regiony w Wielkiej Brytanii wprowadzają różne stopnie środków blokujących, aby zaradzić rosnącej liczbie przypadków Covid-19, Walia ogłosiła całkowity lockdown od 23 października do 9 listopada.

Kasyna, punkty bukmacherskie i automaty do gier będą zmuszone do zamknięcia w związku z krótkim okresem całkowitej blokady, który rozpocznie się o godzinie 18:00 w piątek i zastąpi istniejące ograniczenia lokalne.

Ludzie nie będą mogli spotykać się z członkami innych gospodarstw domowych, a zakrycia twarzy będą musiały być noszone we wszystkich pomieszczeniach publicznych.

Rząd walijski przeznaczy prawie 300 milionów funtów na wsparcie przedsiębiorstw, oprócz programów wsparcia wynagrodzeń udostępnionych już przez rząd Wielkiej Brytanii.

Walijskie kasyna były już zamknięte od połowy marca do 29 sierpnia. Rada Zakładów i Gier (BGC) wezwała do ukierunkowanego wsparcia dla branży gier hazardowych.

Na Twitterze napisano: „BGC apeluje do rządu, aby przygotował niezbędny pakiet wsparcia finansowego dla dotkniętych przedsiębiorstw, w tym 366 punktów bukmacherskich i trzech kasyn zatrudniających 2000 osób”.

BGC ostro skrytykowała nowe plany zamknięcia kasyn i punktów gier w całej Wielkiej Brytanii.

Public Health Wales odnotowało 4127 nowych przypadków Covid-19 między 9 a 15 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *