Walka z praniem w hazardzie

Prawo hazardowe
Marek 13/06/2013

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2024

Parlament Europejski przyjął dokument, który ma na celu zwalczanie przestępstw mafijnych a w szczególności prania brudnych pieniędzy w hazardzie online. Takie inicjatywy bardzo cieszą ponieważ każda dyskusja na temat hazardu online i jego „czystości”, to krok do przodu w legalizacji tego typu rozrywki.

O tym się nie mówi, ale wiadomym jest, że niektóre mecze i co za tym idzie zakłady bukmacherskie są ustawiane, dlatego uchwała PE wzywa Komisję Europejską do wprowadzenia stosownych przepisów prawnych w celu walki z procederem prania brudnych pieniędzy w zakładach bukmacherskich w szczególności na dużych eventach sportowych.

Dokument nakazuje stworzenie mechanizmów, które zapobiegałyby ustawianym rywalizacjom sportowym, które miałyby mieć połączenie z praniem brudnych pieniędzy i obstawianiem na tak zwane „pewniaki”.

Druga rzecz to opracowanie mechanizmów wsparcia i monitorowania obejmującego bukmacherów i inne podmioty hazardowe.

Trzecią istotną kwestią jest walka z firmami pośredniczącymi w płatnościach do podmiotów hazardowych, które nie weryfikują tożsamości osób korzystających z tego rodzaju usług. Walka z anonimowością takich osób jest bardzo ważna w opisywanej uchwale.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL