Walka z syndykatem hazardowym w Hongkongu i 48 aresztowań

Policja w Hongkongu przeprowadziła serię nalotów na miasto 21 lipca 2022 r., starając się ograniczyć kontrolowany przez triadę syndykat, który rzekomo wygenerował 33 mln HKD (4,2 mln USD) z nielegalnej działalności hazardowej w ciągu ostatnich dwóch lat .

Według South China Morning Post, władze skonfiskowały 13 mln HKD z tytułu przestępstwa, w tym 2 mln HKD w gotówce, dwa samochody sportowe i 10 luksusowych zegarków; podczas popiersi w dzielnicach Yau Ma Tei, Mong Kok, Sham Shui Po i Yuen Long.

Policja dokonała nalotu na siedem gier hazardowych, aresztując 35 mężczyzn i 13 kobiet. Spośród aresztowanych 13 uważa się za członków konsorcjum, w tym rzekomego przywódcę, z dodatkowymi 35 hazardzistami.

Podejrzani zostali zatrzymani pod zarzutem szeregu przestępstw, w tym prania pieniędzy, prowadzenia nielegalnych zakładów hazardowych, członkostwa w organizacjach triadowych i handlu narkotykami.

Sześć z najechanych lokalizacji miało oferować automaty do gier z grami hazardowymi opartymi na rybołówstwie, podczas gdy siódma działała jako nielegalny salon mahjong.

Mówi się, że konsorcjum skorzystało na zamknięciu salonów mahjong i centrów gier związanych z Covid, przekształcając mieszkania w regionach Kowloon West i New Territories North w jaskinie nielegalnego hazardu, wraz z bramkarzami i punktami obserwacyjnymi.

Podejrzanym zarzuca się również, że wykorzystywali te miejsca jako miejsca sprzedaży nielegalnych substancji, aby przyciągnąć więcej klientów.

Nadinspektor policji w Hongkongu, Lui Sze-ho, powiedział:

„Konsorcjum założyło firmy-przykrywki i prało za ich pośrednictwem dochody z przestępstw uzyskiwanych z nielegalnych firm hazardowych, aby kupować luksusowe samochody i zegarki oraz pozyskiwać gotówkę”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.