Warmińsko-mazurskie: KAS zajęła komputery i automaty do gier

Funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli w Nidzicy i Dobrym Mieście nielegalne komputery i automaty do gier. Tylko za jeden nielegalny automat do gier ich właścicielom grozi do 100 tys. zł grzywny.

Rzecznik prasowa olsztyńskiej KAS Marta Rosiak poinformowała, że w Nidzicy funkcjonariusze dokonali zabezpieczeń komputerów, na których prowadzone były gry będące odzwierciedleniem gier na tradycyjnych automatach.

„Zabezpieczyli 3 stanowiska komputerowe do prowadzenia gier oraz jeden komputer połączony z akceptorem banknotów, który służył do generowania kodu udostępnianego graczom. Ponadto zajęli gotówkę przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych” – podała Rosiak.

Niezależnie od tego działania inni funkcjonariusze KAS ujawnili 3 nielegalne automaty do gie w lokalu w centrum Dobrego Miasta. „Mundurowi zabezpieczyli pieniądze na wygrane, klucze do kasowania kredytów oraz marihuanę i akcesoria do palenia. Opiekun lokalu przyznał się do używania marihuany na potrzeby własne.

„Za pomocnictwo przy urządzaniu nielegalnych gier na automatach został przesłuchany w charakterze podejrzanego” – podała Rosiak.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.