Węgierski regulator ukarał za nielegalną loterię

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2023

Urząd Nadzoru ds. Regulowanych (SZTFH) nałożył grzywnę na organizatora loterii oferującej szanse na wygranie nieruchomości. Na bezimienną osobę prywatną nałożono grzywnę w wysokości 30 mln HUF (około 79 000 EUR).

Regulator powiedział, że uważa loterie oferujące nagrody, takie jak nieruchomości lub samochody, za nielegalne „ukryte gry losowe”. Zauważył, że prawo węgierskie definiuje hazard jako każdą grę, w której gracze mogą wygrać nagrodę, która wymaga uiszczenia opłaty za wejście i w której wygrana zależy całkowicie lub głównie od przypadku.

Ostrzegł, że próba twierdzenia, że ​​​​bilety były rozdawane przy zakupie przedmiotu fizycznego, takiego jak książka lub koszulka, nie może być broniona jako luka, ponieważ było jasne, że głównym zakupem był los na loterię.

Zauważył, że oznaki tego można znaleźć w takich warunkach, jak zwrot pieniędzy graczy w przypadku, gdy losowanie się nie odbędzie, losowanie zostanie anulowane, chyba że zostanie sprzedana pewna liczba produktów lub jeśli cena sprzedawanego produktu jest droższe niż zwykle. Stwierdzono, że skorzystanie z usług notariusza nie uczyniło układu bardziej legalnym.

„SZTFH surowo sankcjonuje organizację takich loterii i może nałożyć na organizatora grzywny administracyjne w wysokości od 500 000 HUF do 100 mln HUF. Taka działalność może również stanowić podstawę do ścigania karnego, ponieważ każdemu, kto regularnie organizuje nielegalne gry hazardowe, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

„W przypadku reklamy promującej nielicencjonowany hazard reklamodawca, dostawca usług reklamowych, wydawca reklamy i osoba występująca w reklamie mogą zostać ukarani grzywną w wysokości co najmniej 10 mln HUF”.

Przypomina również graczom, że uczestniczą w nielicencjonowanym grach hazardowych na własne ryzyko, ponieważ regulator nie ma uprawnień, aby zmusić operatorów do dostarczania nagród.

Węgierski regulator gier hazardowych wdraża techniczne zasady otwierania rynku

W marcu SZTFH wydał dekret w sprawie wdrożenia wymagań technicznych dla nowo zliberalizowanego rynku gier hazardowych w kraju. Dekret wprowadza nowe przepisy na poziomie agencji i określa wymagania dla operatorów, którzy chcą wejść na rynek.

Operatorzy ubiegający się o zezwolenie SZTFH na prowadzenie gier hazardowych online na Węgrzech muszą być w stanie wykazać co najmniej pięcioletnie doświadczenie w licencjonowanych grach online w państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dekret zabrania licencjonowania jakiemukolwiek operatorowi, który oferował gry bez licencji w ciągu pięciu lat przed złożeniem wniosku.

Węgierski państwowy monopol na gry hazardowe wygasł 1 stycznia na mocy nowelizacji krajowej ustawy o grach hazardowych uchwalonej w lutym 2022 r. Nowelizacja wprowadza konkurencyjny proces licencyjny, a Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że system monopolistyczny jest niezgodny z Prawo UE z 2017 r. Gracze mogą teraz mieć salda u wielu operatorów.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL