Więcej grup kontrolnych w Służbie Celnej

Stworzenie większej ilości grup kontrolnych w warmińsko-mazurskiej Służbie Celnej przyniosło oczekiwane wyniki. W czerwcu po przeprowadzeniu 23 kontroli w Olsztynie i pobliskich miejscowościach, do magazynu olsztyńskiego Urzędu Celnego trafiły 64 automaty. Jedną z wizyt celnicy złożyli w punkcie w Bartoszycach. Na miejscu znajdowały się 3 symulatory. Jednak nie były to jedyne maszyny do gier.

W głębi salonu znajdowały się drzwi zamknięte na zamek szyfrowy. Po wejściu do pilnie strzeżonego pomieszczenia celnicy zastali kolejne 3 automaty do gier, na jednym z których grała 70-letnia kobieta. Wszystkie maszyny zostały zatrzymane, a o karze dla właściciela automatów zadecyduje sąd.

Ponadto banery znajdujące się na zewnątrz lokalu, reklamujące gry hazardowe tez trafiły do magazynu i posłużą jako dowód w postępowaniu. Kilka dni po kontroli, celnicy sprawdzili co dzieje się w bartoszyckim punkcie. Z budynku zniknęły wszystkie banery a lokal został zamknięty.

Kartka z napisem „do wynajęcia” pojawiła się też w witrynie jednego z lokali w Olsztynie. Podczas kontroli okazało się, że żaden z automatów działających w lokalu nie miał odpowiedniej licencji i w związku z tym wszystkie maszyny trafiły do magazynu Urzędu Celnego w Olsztynie. Liczne banery informujące o możliwości gry i to przez całą dobę po wizycie celników zniknęły natychmiast z elewacji lokalu.

Czytaj całość na: olsztyn.ic.gov.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.