Wielka Brytania zliberalizuje przepisy wobec naziemnych lokali hazardowych!

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 16/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2024

Jak podaje agencja Reutersa Wielka Brytania planuje wprowadzić szereg środków liberalizujących dla obiektów takich jak kasyna, sale bingo i salony gier w ramach planu ożywienia stacjonarnych gier hazardowych. Ma to na celu pomóc branży naziemnej  dotrzymać kroku szybko rozwijającemu się sektorowi zakładów i gier online.

Posunięcie to miało na celu unowocześnienie „przestarzałych i zbyt restrykcyjnych przepisów”, które mają zastosowanie do stacjonarnych gier hazardowych, powiedział minister Stuart Andrew w pisemnym oświadczeniu skierowanym w czwartek do prawodawców.

„Wspólnie wierzymy, że te środki wesprą sektor stacjonarnych gier hazardowych i zmodernizują obecne, przestarzałe ograniczenia, a także pomogą chronić młodych ludzi i wesprą organy wydające licencje” – stwierdzono w oświadczeniu rządu.

W oświadczeniu stwierdzono, że rząd zniesie zakaz dokonywania płatności kartami debetowymi w automatach do gier ze względu na znaczny wzrost stosowania płatności bezgotówkowych oraz wprowadzi odpowiednie zabezpieczenia graczy.
Niektóre kasyna będą mogły oferować więcej automatów, podczas gdy niektóre salony gier i sale bingo będą mogły mieć większą liczbę automatów do gier o większych stawkach.

Zmiany zwiększą również o 15% maksymalny pułap opłat, jakie władze mogą pobierać za licencje na lokale hazardowe, co stanowi aktualizację systemu opłat, który nie zmienił się od 2007 roku.

Proponowane zmiany wprowadzono rok po wprowadzeniu przez rząd reform hazardu online, takich jak nowe limity stawek online i zwiększone kontrole przystępności cenowej, aby rozwiązać problem problematycznego hazardu.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL