Wielkanocna akcja w centrum Szczecina

Święta nie były czasem odpoczynku dla funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W Wielkanocny poniedziałek przeprowadzili kontrolę jednego z lokali w centrum Szczecina.

Okazało się, że była to kolejna nielegalna jaskinia hazardu. W poniedziałek, 18 kwietnia skontrolowany został lokal przy ul. Krzywoustego w centrum Szczecina.

„W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwalczaliśmy nielegalny hazard. Na miejscu zabezpieczyliśmy sześć klasycznych automatów do gier hazardowych. W lokalu przebywały trzy osoby – potencjalni gracze, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków. W działaniach uczestniczyli również policjanci. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS automaty do gier wraz z dokumentacją zostały przekazane do dalszych czynności.”

– mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Przypomnijmy, hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce od kilku lat zakazany.

„Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie” – podkreśla Małgorzata Brzoza.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Źródło:  szczecin.se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.