Wielki bilard w Galerii Echo

Największa galeria handlowa w Polsce – Galeria Echo w Kielcach – przez dwa dni była miejscem rozgrywek pierwszej edycji międzynarodowego turnieju par mieszanych – EBC Mixed Cup.

Zawody zdominowali bilardziści z Polski. W finale duet Nosanu – Galerii Echo Kielce, w składzie Katarzyna Wesołowska i Radosław Babica, pokonał skład „Polski I” – Oliwię Czupryńską i Tomasza Kapłana, również z klubu Nosan – Galeria Echo Kielce. Brązowe medale powędrowały do Rosjan. Natasza Sieroshtan i Konstantin Stepanov w „małym finale” pokonali duet z Ukrainy – Victorię Nagorną i Artioma Koshovyi.

Walka o wynik sportowy i pulę nagród w wysokości 15 tys. PLN to jedno, promocja bilarda i pokazanie bilarda szerokiej grupie ludzi to drugie. Taki był właśnie cel organizatorów imprezy, czyli Europen Bilard Council i Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Szacuje się, iż w miniony weekend zmagania gwiazd światowego formatu zobaczyło kilkanaście tysięcy osób.

To co się działo na głównym stole, przez cały czas było dokładnie omawiane przez komentatorów w których wcielili się Marcin Krzemiński, Grzegorz Kędzierski (nazwany „Szpakowskim bilarda”) oraz Piotr Kamiński. Dzięki temu nawet „zieloni” w tematyce bilardowej mogli czuć się usatysfakcjonowani. Relację z zawodów na bieżąco przekazywały lokalne media.

www.bilard-sport.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.