William Hill przekaże 200 000 funtów z finału Eurowizji na wsparcie Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2023

Tuż przed Wielkim Finałem Eurowizji, który odbył się w zeszły weekend, William Hill ogłosił, że przekaże 100% swoich zysków z imprezy brytyjskiej organizacji charytatywnej Support Ukraine.

Oficjalne dane są dostępne, a William Hill przekaże łącznie 200 000 funtów (250 000 dolarów) na wsparcie Ukrainy, które zostaną przeznaczone na zapewnienie żywności i zaopatrzenia ukraińskim rodzinom, które zostały wysiedlone przez wojnę i uciekły do Wielkiej Brytanii.

Lee Phelps, rzecznik William Hill, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy przekazać 200 000 funtów na ukraiński apel, przekazując bardzo potrzebną żywność, zabawki i pomoc humanitarną tysiącom Ukraińców mieszkających obecnie w Wielkiej Brytanii, a także ich rodzinom na Ukrainie.
„Każdy, kto w ten weekend postawił zakład na Eurowizję, pomógł sprawie, niezależnie od tego, czy jego kupon był zwycięzcą”. 

W tym roku gospodarzem Wielkiego Finału Eurowizji była Wielka Brytania, ponieważ zeszłoroczni ukraińscy zwycięzcy nie mogli zorganizować imprezy w swoim kraju.

Phelps kontynuował: „Minął ponad rok, odkąd świat dla milionów Ukraińców wywrócił się do góry nogami, a podczas weekendu Eurowizji, który powinien odbyć się w Kijowie, jest to wyraźne przypomnienie, że walka cały czas trwa– podobnie jak wysiłki humanitarne i odporność wykazana przez naród o sercu ze stali.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować wsparcie finansowe tym Ukraińcom, którzy tego najbardziej potrzebują”.

Rzecznik Support Ukraine powiedział: „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za całe wsparcie, jakie Ukraińcy otrzymali od Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków oraz za ich wspaniałą ofertę zorganizowania Eurowizji w imieniu Ukrainy.

„Jesteśmy szczególnie wdzięczni William Hill za ich fantastyczny gest przekazania wszystkich zysków z zakładów na to wydarzenie na naszą sprawę. Jesteśmy głęboko poruszeni tą darowizną w wysokości 200 000 funtów.

„Pieniądze pomogą zapewnić podstawowe potrzeby osobom dotkniętym na linii frontu lub w jej pobliżu oraz na terytoriach nieokupowanych, w tym pomoc medyczną, taką jak lekarstwa i bardzo potrzebne pojazdy ewakuacji medycznej”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL