Wilnianin wygrał rekordową sumę na loterii

loteria

W środę wieczorem na Litwie padł rekord – gracz „Vikinglotto” z Wilna wygrał kwotę o wartości ponad 13 milionów euro. To największa wygrana od prawie 30 lat organizowania loterii nie tylko na Litwie, lecz także na Łotwie i w Estonii.

10 lutego kupiony los „Vikinglotto Plus”, w sklepie Iki przy ul. Buivydiškių 17, sprawił, że gracz z Wilna stał się najszczęśliwszą osobą w kraju. Wygrał ponad 13 082 472 euro, prawie dwukrotnie więcej niż wynosił poprzedni rekord w wysokości 7,6 mln euro.

Cieszymy się ze zwycięstwa gracza z Litwy i gratulujemy nowemu milionerowi, który podwoił dotychczasowy rekord Kowna. Gracze z 10 krajów biorą udział w loterii „Vikinglotto” w każdą środę. Właśnie ze względu na międzynarodowy charakter tej loterii możemy zaoferować graczom tak imponującą ilość wygranych – powiedział Antanas Muraška, dyrektor generalny „Olifėja”, która organizuje „Vikinglotto” na Litwie.

Los „Vikinglotto Plus”, który przyniósł rekordową wygraną, ma 6 kombinacji liczb i kosztuje 4,5 euro. Zwykły los „Vikinglotto” zawiera 2 kombinacje liczb.

Sukces wilnianina przewyższył również poprzednie imponujące zwycięstwo Estończyka w 2020 roku. Wielodzietny ojciec z Estonii pierwszego lipca w „Vikinglotto” wygrał 10,8 mln euro.

Zwycięstwo wilnianina poprawiło rekord wygranej Litwy, która do tej pory należała do loterii „Eurojackpot”. Kilka lat temu inżynier z Kowna wygrał w tej loterii 7,6 mln euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *