Winny promowania hazardu

Gry hazardowe
Bartosz 26/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2015

Czy robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia zastanawialiście się Państwo, czy aby nie będziecie mieli z tego powodu kłopotów? Pan Marcin z Piotrkowa, na swojej stronie internetowej zamieścił zdjęcie przy zabawkowej ruletce.

Nie przyszło mu do głowy, że z tego powodu będzie miał nie tylko kłopoty, ale też zepsutą kartotekę. Został dziś bowiem uznany winnym promowania hazardu.

Był styczeń zeszłego roku. Pan Marcin, który jest didżejem zamieścił na swojej stronie internetowej zdjęcie z ruletką.
Miało być śmiesznie, ale szybko się okazało że do śmiechu mu nie było, kiedy do jego drzwi zapukali funkcjonariusze urzędu celnego i spytali czy rzeczywiście takie zdjęcie wykonał.

W czasie imprez, które organizował Pan Marcin, goście mogli skorzystać z tej właśnie zabawkowej ruletki, ale fakt, że jest to tylko rekwizyt nie miał znaczenia. Pan Marcin miał zapłacić 1000 złotych grzywny, a że winny się nie czuł wierząc w zdrowy rozsądek wymiaru sprawiedliwości – stanął przed sądem.

Proces trwał blisko pół roku, przesłuchano świadków, Pana Marcina zbadali psychiatrzy i wydali opinie. Dziś sąd uznał, że Pan Marcin jest winny. Sąd umorzył postępowanie i od wymierzenia kary odstąpił. Jak twierdzą prawnicy prawo w tej kwestii jest niedoskonałe.

W 2009 r Łodzianka została uznana za winną, bo nie wydając paragonu oszukała skarb państwa na kwotę 5 groszy. Sąd uznał, że jej czyn był karalny, karygodny i nie noszący znamion niskiej szkodliwości czynu. Jesienią zeszłego roku dyrektor aresztu w Koszalinie został uznany winnym, a jego czyn także szkodliwym społecznie, bo zapłacił 40 zł grzywny za skazanego, który przebywał w areszcie po kradzieży wafelka. Miesiąc temu Sąd w Skierniewicach po 12 rozprawach wydał wyrok i skazał oskarżonego za porwanie gołębia swojego sąsiada.

Dura lex sed lex mówi łacińska sentencja ,ale …

Od początku 2014 blisko 2900 skazanych prawomocnymi wyrokami pozostaje na wolności, bo nie zgłosili się do zakładów karnych mimo zasądzonych wyroków.

Czytaj całość na: lodz.tvp.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL