Władywostok zagra w ruletkę

Rzeczpospolita: Kasyna mają stać się sposobem Władywostoku na przyciągnięcie turystów. Rosyjskie miasto zamierza konkurować z chińskim Makau o prymat na azjatyckim rynku hazardu.

Władze leżącego na rosyjskim Dalekim Wschodzie Władywostoku, chcąc przyciągnąć największe światowe firmy obsługujące kasyna, oferują niemal zerowe podatki. Plan zakłada, że kosztem 2 mld dolarów powstanie 12 ośrodków hazardowych, a także luksusowe hotele, klub jachtowy, centra handlowe i pola golfowe. Przychody z turystyki za cztery lata miałyby wynieść od 2 do 7 mld dolarów.

Władywostok ma jednak silną konkurencję w regionie w postaci Singapuru i Makau, od wielu lat słynących z dobrze prosperującego biznesu kasynowego. To drugie miasto, po zdetronizowaniu Las Vegas, jest światową stolicą hazardu. Jednak w Makau obowiązuje 39 procent podatek od przychodów z gier hazardowych, a w Singapurze jest to 15 procent. W 2011 r. ten ostatni zanotował 5,7 mld dol. przychodu z działalności branży hazardowej.

czytaj dalej

O Autorze

1 odpowiedź do “Władywostok zagra w ruletkę

  1. O rany, a myślałem,że Rosjanie myślą tak jak nasz rząd. Jednak myślą logicznie i zamierzają ucywilizować hazard i czerpać z tego dochody. Zatem kochany nasz rządzie pod przewodnictwem p. T. i p. P. – jedźcie do Rosji do Władywostoku i uczcie się. Zabierzcie też ze sobą pierwszego szeryfa Pana K.
    Jest to pierwsza dzisiaj miła wiadomość świadcząca o tym, że są na świecie jeszcze ludzie inteligentni i myślący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.